Aqua City

Umiestnenie: Egypt Egypt - Sharm El Sheikh Aqua City
Typ: Kúpele, wellness, relaxácia

Aquapark Aqua City, úžasný svet vodnej zábavy

Najväčší vodný svet v Sharm El Sheikh sa volá Aqua City a zábavy ponúka skutočne neúrekom. Patrí k hotelu Albatros, avšak vstup do nej majú (za poplatok) aj neubytovaní hostia. Najväčšiu pozornosť sa seba strháva tobogan s gigantickým lievikom Tornado a výnimočne dlhý tobogan Constrictor.

Aquapark Aqua City leží v štvrti Hadaba v južnej časti rekreačného streidska Sharm El Sheikh. Z juhu ho lemuje ulica El Riadat El Baharia a z východu bulvár El Fanara. K brehom Červeného mora to odtiaľ je pešo asi 1 500 metrov.

Atrakcie vodného sveta Aqua City

Myšlienka vzniku vodného parku Aqua City sa zrodila už pred niekoľkými desiatkami rokov, uskutočnila sa však až v súvislosti s vybudovaním hotela Albatros. Dnes zaberá plochu takmer 6 hektárov a ponúka kvarteto bazénov pre dospelých, 18 toboganov a šmýkačiek, 8 bazénov pre deti či 76 vodných hier.

Základ aquaparku Aqua City tvorí dvojica veľkých bazénov so sústavou toboganov a šmýkačiek. Predovšetkým deti zaujme 29 pestrofarebných šmýkačiek v štýle dobrodružstvo námorníka Sindibáda. Nechýba zóna pre neplavcov, opaľovacie terasy a možnosť občerstvenia. Perfektné spestrenie programu na vašej dovolenke v Egypte! 

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Egypt - Sharm El Sheikh