Port Ghalib

Umiestnenie: Egypt Egypt - Marsa Alam Port Ghalib
typ: Mesto

Port Ghalib, turistický prístav, kde to žije

Novo vybudované, moderné prístavné mestečko Port Ghalib sa rozvíja pozdĺž 3,5 kilometrov dlhého červenomorského pobrežia približne na polovici cesty medzi populárnymi letoviskami Marsa Alam a El Quseir. Po svojom kompletnom dokončení ponúkne luxusnú privátnu marínu, komfortné ubytovanie, početné športoviská a množstvo ďalších služieb.

Port Ghalib rastie v zátoke Marsa Mubarak iba 5 pár minút jazdy od medzinárodného letiska Marsa Alam. Je to v miestach, kde si Červené more udržuje konštantnú šírku 200 kilometrov a vo vnútrozemí sa za Arabskou (Východnou) púšťou ukrýva údolie Nílu so slávnymi pamiatkami Luxoru. Letovisko Marsa Alam leží 65 kilometrov ďaleko, El Quseir o 10 a Hurghada o 150 kilometrov viac severným smerom.

Využite ponuku prístaviska Port Ghalib

Ešte v 90. rokoch bol Port Ghalib nenápadnou rybárskou dedinkou, avšak výstavba rezortu lokalitu kompletne premenila. Treba podotknúť, že k lepšiemu a zároveň v súlade s ekologickým prístupom k životnému prostrediu. V súčasnej dobe tu nájdete takmer desiatku štvrtí, medzinárodný súkromný prístav pre zhruba tisíc lodí, cez dve desiatky hotelov, golfové ihrisko a jachtársky klub.

Port Ghalib ponúka aj veľké množstvo reštaurácií, kaviarní a malých obchodíkov, kde môžete veľmi príjemne stráviť svoj voľný čas. Z prístavu vypláva ponorka Seascope, z ktorej je možné pozorovať bohatý podmorský život.

  • Neváhajte a navštívte Port Ghalib v dosahu Marsa Alam.

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Egypt - Marsa Alam