×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Fauna a flóra na Costa de la Luz

Späť na prehľad informácií o Costa de la Luz a ponuku zájazdov Všade, kam sa len pozriete, narazíte na slnečnicové pole a stáda býkov na nekonečne šírych pastvinách. Sever oblasti je kopcovitý. Tieto končiny sa zdajú takmer neobývané, len vysoko v skalách sa nachádzajú biele dedinky, ako je Vejer de la Frontera alebo Medinas Sidonia.

Krásy andalúzskej prírody

V celej Andalúzii nájdete rozsiahlu sieť chránených prírodných území, pokrývajúcich prakticky 20 percent jej rozlohy. V ťažkých prírodných pomeroch vyprahnutých polopúšťou sa dobre adaptovali rastliny ako trpasličí palmy, agáve či opuncie.

Spanielsko-02-Costa-de-la-Luz-Krasna-priroda-na-Pobrezi-Andalusie.jpg

Za faunou nielen do národných parkov

Na Costa de la Luz možno sledovať k dvom stovkám druhov vtákov, ktorí si tu stavajú hniezda. Patrí medzi ne aj plameniaky a ibis hnedý, ktorého nájdete len tu. Medzi európskymi ornitológmi je obľúbený národný park Doñana pri ústí rieky Guadalquivir.

Medzi najbežnejšie andalúzskej cicavce patrí robustná a divoká horská koza bezoárová, ktorej samce majú výrazné dlhé rohy. Ďalej môžete naraziť na diviaky, jelene, srnca, danielov, cibetky, Promyk, veveričky, jazveca či vydry.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám