Pazin

Umiestnenie: Chorvátsko Istria Pazin
typ: Mesto

Náš názor

Pazin, kus histórie v centre Istrie

Historické mestečko Pazin v srdci Istrie sa preslávilo vo verneovce Nový gróf Monte Cristo. Spomínate si, ako sa Matyáš Sandorf a Štěpán Báthory vrhli z väzenia Pazinského hradu do Pazinské jamy?

Ak niektorá obec leží skutočne uprostred Istrijského polostrova, potom je to jedine Pazin. Posúďte sami: vzdušnou čiarou je to z neho do Poreču (západné pobrežie) i do Rabacu (východné pobrežie u Kvarneri ) zhodne približne 26 kilometrov. Rovnako ďaleko (asi 40 kilometrov) sú odtiaľto regionálne metropoly Pula na juhu i Rupa na severe, kde u slovinských hraníc končí chorvátska diaľnica A7.

Okolo Pazine sa darí adrenalínu

Pazin (okolo 5 tisíc obyvateľov) vznikol už v prvom tisícročí, v 14. storočí patril Habsburgovcom, ešte v stredoveku bola postavená pevnosť (Pazinski kaštieľ), dnes slúžiace ako múzeum. Medzi svetovými vojnami mesto ovládala Talianska .

Spomínaná Pazinská jama (Pazinska jama / Foiba) momentálne slúži predovšetkým vyznávačom adrenalínových aktivít , ktorí si tu môžu vyskúšať zip-line a pod. U Pazine tiež končí nezatopený, 30 kilometrov dlhý úsek údolia, ktoré je vo svojej prímorskej časti nazývané Limský fjord .

  • Neváhajte teda a navštívte Pazin na Istrii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám