Palác Evksinograd

Umiestnenie: Bulharsko Varna a okolie Palác Evksinograd
typ: Hrad alebo zámok

Náš názor

Palác Evksinograd, sídlo európskej smotánky

Na svahoch, severovýchodne od okrajov veľkého mesta Varna, objavíte jedinečnú stavbu - palác Evksinograd. So svojím okolím plným zelene a vinohradov vytvára unikátne miesto na popoludňajšiu prechádzku počas pobytu v Bulharsku.

Areál evksinogradského paláca sa rozkladá nad malým výbežkom, zasahujúcim (spolu s dlhým mólom) do Čierneho mora necelých desať kilometrov od centra Varny. Z neho je to len kúsok do letoviska Sv. Konštantín aj do varenského delfinária a zoologickej záhrady.

Nádherný komplex kúsok od Varny

Palác Evksinograd bol postavený viedenským architektom Viktorom Rumpelmayerom na popud princa Alexandra Batenberského v roku 1882. Jeho dokončenie o 11 rokov neskôr mali na svedomí švajčiarsky architekt Hermann Mayer a Bulhar Nikola Lazarov. Viac ako sto rokov nocovali v nádhernom zámku európski politickí prominenti. Od roku 2007 sa v paláci pravidelne koná operný festival.

Pýchou celého komplexu je rozľahlý park, v ktorom rastie viac ako tristo druhov stromov z celého sveta. Jeho celková koncepcia, plán výzdoby a dizajn sú dielom Francúza Édouarda Andrého.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám