Pohorie Pirin

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Pohorie Pirin
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Národný park Pirin

Pohorie Pirin je najdivokejšia bulharská oblasť. Tvorí ho 45 vrcholov s výškou viac ako 2 590 metrov. Väčšinu roka sú pokryté snehom a sužované silnými vetrami a prudkými búrkami. Úžasná krajina plná priezračných horských plies, krátko kvitnúcich kvetov a horských údolí so škótskymi, macedónskymi a bielymi borovicami je rajom pre turistov či botanikov. Oblasť bola za Národný park vyhlásená roku 1962.

Pirin sa nachádza na juhozápade Bulharska medzi mestom Blagojevgrad a gréckou hranicou. Jeho najvyššou horou je magické skalisko Vichren (2 914 m). Pod pirinskými svahmi sa ukrýva starodávne mestečko Melnik, bulharská metropola Sofia leží necelých 150 kilometrov ďaleko.

Pirin – ako stvorený na turistiku

Národný park Pirin zaberá vyše 40 tisíc hektárov plochy. Tunajšie hory sú prevažne žulovité s niekoľkými ľadovcovými horskými dolinami, na ktorých dne sa modrie 186 jazier. Môžete tu však taktiež natrafiť na krasovú oblasť s vápencovými útesmi a jaskyňami. 

Okrem Vichrenu patrí k tunajším najvyšším bodom Kutelo (2 908 m), Kamenica (2 822 m) alebo Banski Suhodol (2 884 m). Celá oblasť je pretkaná množstvom značených turistických trás, nad mestečkom Bansko bol vybudovaný rozsiahly lyžiarsky areál.

  • Neváhajte a navštívte pohorie Pirin v Bulharsku.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám