1. Fischer.sk
  2. Aruba
  3. Aruba
  4. Praktické informácie

Praktické informácie o Arube

Uzijte-si-dovolenou-na-Arube-v-klidu-a-v-pohode.jpg

Aruba je krásna, avšak od európskych štandardov v mnohom odlišná. Pozrite sa na pár praktických rád týkajúcich sa vody, elektriny, opaľovania a bezpečnosti, nech si dovolenku na Arube užijete v pokoji a pohode.

Elektrický prúd

Elektrická sieť je na Arube mimo najväčšie hotely výhradne s napätím 110 V. Zásuvky sú dvojkolíkové amerického typu, preto je pre prístroje s prepínaním 110/220 V potrebný adaptér, pre tie výhradne na 220 V tiež menič. Vzhľadom k početným európskym turistom ich lepšie hotely požičiavajú, napriek tomu odporúčame spoliehať sa na seba a adaptér si vopred obstarať vlastný.

Voda

Voda z vodovodnej siete tečie všade na Arube pitná a veľmi kvalitná. Keďže sa však získava odsoľovaním morskej vody, nemusí každému chuťovo vyhovovať. Balená voda je pre tieto prípady k dostaniu vo všetkých obchodoch s potravinami.

Bezpečnosť a kriminalita

Na Arube sa o svoju bezpečnosť báť nemusíte. Je porovnateľná s akoukoľvek európskou krajinou. Ako všade inde je však potrebná opatrnosť, obzvlášť čo sa týka osobných vecí. Ani tu sa nedá drobnej pouličnej kriminalite vyhnúť stopercentne. Strážte si preto svoje karty a doklady, batožinu a hotovosť, nenoste zbytočne so sebou alebo na sebe drahé veci a nechoďte sami na odľahlé miesta, najmä po zotmení.

Opaľovanie

Ostrov leží v tropickej oblasti s ostrým slnkom. Každý neprivyknutý Európan by mal dodržiavať zásady zdravého opaľovania, používať ochranné krémy s vyšším faktorom, nosiť pokrývku hlavy a nepohybovať sa na priamych lúčoch počas poludnia.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám