Letecké preteky Red Bull Air Race

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Letecké preteky Red Bull Air Race
typ: Športovisko

Náš názor

Red Bull Air Race, letecká formula 1

Abú Dhabi je jedným z usporiadateľských miest majstrovstiev sveta leteckých závodov Red Bull Air Race. Špičkoví piloti v nich prelietavajú vo veľkej rýchlosti náročnú adrenalínovú trasu plnú premetov, otočiek a ďalších prvkov leteckej akrobacie.

Letecké preteky Red Bull Air Race sa v Abú Dhabi konajú väčšinou vo februári alebo marci. Okrídleným monopostom je vyhradený priestor prístavu Zayed Port (Mina Zayed) medzi ostrovmi Al Lulu a Saadiyat v severnej časti mesta. Z centra sa tam dá dostať po bulvári Corniche.

Pravidlá a piloti Red Bull Air Race

Podnik Red Bull Air Race v Abú Zabí patrí k najtradičnejším v celej sérii a tiež ju často začína. Každé preteky trvajú 4 dni. Zahŕňajú dva tréningové dni, dva kvalifikačné lety a hlavnú súťaž postavenú na princípe vyraďovacích letov.

Séria Red Bull Air Race vznikla v roku 2003 a úspešne sa jej zúčastňuje aj dvojica českých pilotov Petr Kopfstein a Martin Šonka, ktorý dokonca v roku 2017 získal celkovo druhé miesto. Historicky najúspešnejším pretekárom je britský pilot Paul Bonhomme.

Neváhajte a navštívte letecké preteky Red Bull Air Race v Spojených arabských emirátoch.

 

 

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám