Hatta

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Hatta
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Horská oáza Hatta

Malá oáza Hatta už jednou nohou stojí v budúcnosti, druhou sa však navždy pevne spája so svojou tradičnou históriou. Vďaka pôsobivej krajine, ktorej ráz určujú korytá vyschnutých riek aj zelené oázy, slúži ako základňa pre offroadové výlety a pešie túry do hôr. Za videnie stojí aj tunajšia pevnosť, mešita Juma či blízke vodopády.

Hatta sa ukrýva vo výške takmer 1 000 metrov na významnom prechode pohoria Hajar. Predtým tadiaľto viedla dôležitá trasa do niekoľko kilometrov vzdialeného Ománu. Ešte v 70. rokoch 20. storočia vyrážali obyvatelia obce v sedlách tiav na ťažkú päťdňovú cestu do Dubaja, dnes sa tam dostanete po rýchlostnej ceste za hodinu a pol.

Spoznajte jedinečnú Hatta Heritage Village

Najväčšiu pozoruhodnosť oázy tvorí Hatta Heritage Village, etnografická dedina vypovedajúca o tunajšej kultúre a tradíciách. Patrí k nej aj pevnosť Hatta z konca 19. storočia, najstaršia v dubajskom emiráte. Opevnenie z horských kameňov a hliny (používané namiesto malty a omietky) slúžilo na bývanie aj na obranu mesta.

Na severnej strane pevnosti stojí historická mešita Juma z roku 1780. Nenechajte si ujsť ani nádrže a vodopády vo vádí Qahfi zhruba 17 kilometrov od Hatty.

Neváhajte a navštívte oázu Hatta v Spojených arabských emirátoch.

 

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám