Abu Dhabi

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Abu Dhabi, mesto luxusu medzi morom a púšťou

Hlavné mesto Spojených arabských emirátov, úžasné Abu Dhabi, leží na brehoch Perzského zálivu v centrálnej časti krajiny. Na jeho severozápadnom okraji bolo vybudované medzinárodné letisko, od ktorého vedúca diaľnica mieri do necelých 150 kilometrov vzdialeného Dubaja. Metropola sa rozrastá na ostrovoch mimoriadne členitého morského pobrežia, ktoré smerom do vnútrozemia rýchlo prechádza v rozpálenú Arabskú púšť.

Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Pláže v lesku prepychu a komfortu

Abú Zabí je synonymom pre najbohatších, najväčší a najľudnatejší emirát. Udržuje si mystickú tvár starobylej púštnej kultúry, zároveň sa však pýši širokými bulvármi, ktoré lemujú parky, žiarivo biele mešity a luxusné palácové hotely s medzinárodnou kuchyňou. Vedľa nádhernej kultúrnej a prírodnej scenérie je totiž súčasne centrom naftárskeho priemyslu. Bohatstvo plynúce z ropných zásob napríklad umožňuje pravidelne obnovovať všetky budovy, týčiace sa do výšky a prezentujúce modernú architektúru.

Abu Dhabi obklopuje množstvo promenád doplnených fontánami, golfovými ihriskami, trávnatými plochami a palmovými alejami. V modrých a bronzových sklách mrakodrapov sa tu odrážajú vody Perzského zálivu v kontraste s bielym pieskom pláží, pomaly sa noriacim do priezračných morských vôd. Na celom tunajšom pobreží ich tu nájdete celý rad, väčšinou priamo pri niektorom z komfortných ubytovacích zariadení.

Najväčšie turistické lákadlá

Abu-Dhabi.jpg
Abú Zabí je skutočnou prehliadkou prepychu a turistických atrakcií. Pôvodnú architektúru reprezentuje palác Al-Husn zvaný "biela pevnosť". Najstaršou časťou mesta je štvrť Batin s prístaviskom malých rybárskych lodiek, kam rybári každé ráno privážajú svoje úlovky na predaj. Svetoznáma mešita šejka Zayeda je postavená z mramoru, kameňa, zlata i polodrahokamov a pojme až 41 tisíc ľudí. Prejdite sa po Abú Zabí Corniche a zavítajte tiež do zábavného parku Ferrari World vedľa okruhu formuly 1 s najrýchlejšou horskou dráhou sveta, akvaparkom Yas Water World a ďalšími atrakciami.

Pri návšteve SAE rozhodne nevynechajte ani:

  • Najluxusnejší svetový hotel Burj Al Arab v Dubaji
  • Podmorské akvárium v Sharjahu
  • Pevnosť Al Mareer s múzeom Manama v Ajmane
Späť na prehľad informácií o Spojených arabských emirátoch a ponuku zájazdov.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Abu Dhabi