×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie k pobytu na Madagaskare

Elektrický prúd

Elektrická sieť na Madagaskare sa zhoduje s európskou (220 V / 50 Hz). Zásuvky sú totožné s našimi, nie je nutný adaptér.

Pitná voda

Voda z vodovodu na ostrove nie je pitná, pred požitím je nutné ju prevariť. Preto kupujte výhradne vodu balenú (k dostaniu je všade v turistických oblastiach) a starostlivo kontrolujte miešané nápoje, či v nich nie je voda z kohútika. Vyhnete sa tak nepríjemným črevným ťažkostiam.

Bezpečnosť a kriminalita

Bezpečnostná situácia na Madagaskare sa vyznačuje politickou nestabilitou. Českým ministerstvom zahraničia je stav v krajine označovaný ako nestály. Hoci sa nevyskytli žiadne vážnejšie teroristické útoky, je občanom SR odporúčané vyhýbať sa väčším zhromaždeniam.

Je zakázané fotografovať vojakov, vládne alebo vojenské budovy a strategické objekty. Aj pred bežným turistickým fotením alebo natáčaním ľudí sa radšej spýtajte vopred.

Madagaskar-Na-Madagaskaru-dbejte-na-dostatecnou-ochranu-pred-tropickym-sluncem.jpg

V turistických centrách, na trhoviskách či frekventovaných plážach sa môžete stretnúť s drobnou pouličnou kriminalitou, najmä s vreckovými krádežami. Noste pri sebe čo najmenšiu hotovosť, najlepšie v uzavretých vnútorných kapsách, a tiež si dostatočne zabezpečte cestovné doklady.

Vo väčších mestách sa v nočných hodinách vyhýbajte chudobným štvrtiam a prístavom, neodporúča sa ani cestovať mimo turistické strediská po zotmení.

Opaľovanie

Madagaskar leží v tropickej oblasti, slnko je tu pomerne agresívne, dodržujte preto na plážach zásady zdravého opaľovania. Používajte krémy s vyšším ochranným faktorem, vyhýbajte se pobytu na priamomom slnku v popoludnajších hodinách a noste pokrývku hlavy. Dbajte na pravidelný a dostatočný pitný režim.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám