×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Za spoznávaním ostrova

Grecko-4-Kos-Automobilom-mozete-precestovat-cely-Kos.jpg

Autobusom krížom krážom

V meste Kos jazdia zeleno-biele autobusy, medzi mestami oranžovo-biele. Jazdia každých cca 20 minút do 23 hodiny. Cestovné lístky kúpite u vodiča. Cestovné poriadky nájdete na recepcii, ale sú viac-menej orientačné.

Prenájom auta na ostrove Kos

Ponúkame vám prenájom automobilov prostredníctvom zmluvnej požičovne automobilov. Informácie o možnostiach prenájmu vozidiel a cenách vám poskytne delegát, ktorý vám v prípade záujmu zabezpečí aj rezerváciu a odovzdanie vozidla. 

Na zapožičanie auta je potrebné mať český vodičský preukaz. Minimálny vek vodiča je 21 rokov, vodičské oprávnenie musí byť vydané pred viac ako jedným rokom. Autá je možné si objednať najneskôr 24 hodín vopred. Delegátovi povedzte model vybraného vozidla, počet dní, názov hotela a číslo izby, prípadne vek detí na zapožičanie autosedačky. Počet najazdených kilometrov je neobmedzený, benzín si platíte sami. Čerpacie stanice sú pri všetkých hlavných cestách.

Ak si prenajmete auto v inej ako zmluvnej požičovni, je vhodné sa dobre oboznámiť so zmluvnými podmienkami, predovšetkým čo sa poistenia vozidla týka.

Grécke dopravné predpisy

Tu platia bežné európske predpisy cestnej premávky – maximálna rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo obce potom 80 km/h, zákaz telefonovania počas riadenia, povinnosť používania bezpečnostných pásov na predných sedadlách, detských sedačiek a pri jazde na motocykli je povinná prilba.

Pozor na kruhových objazdoch, platí prednosť sprava – má ju ten, kto na kruhový objazd vchádza! Šoférovaniu je potrebné venovať zvýšenú pozornosť, nakoľko svojrázny spôsob jazdenia miestnych vodičov vás môže občas nepríjemne prekvapiť. Nezabúdajte ani na to, že piesok a jemný prach predlžujú brzdnú dráhu a zvyšujú nebezpečenstvo šmyku.

Taxi

Taxi poznáte podľa nápisu ΤΑΞΙ. Okrem ceny za cestu môžete platiť aj ďalšie príplatky (za nástup na stanici, v prístave alebo letisku, za batožinu, jazdu v noci, cez sviatky atď.). Odporúčame sa na cene vopred dohodnúť so šoférom. 
 

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám