×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Ako sa najlepšie prepravovať po Kefalónii

Južne od metropole Argostoli (asi 7 km) bolo vybudované medzinárodnéletisko Anna Pollatou. Z neho je to blízko do letovískLassi, Karavados a Svoronata.

Kefalonia disponuje vynikajúcim trajektovým spojením, hlavne na Lefkadu a Ithaku zo severne ležiaceho Fiskardu. Ostrov Ithaka (rovnako ako Astakos a Patra) je dostupný aj zo Sami, na Zakyntos vyrážajú lode z Pessady. Z Argostoli a Porosu sa trajektom dostanete do Kyllini. Priame spojenia medzi Sami a niektorým z talianskych prístavov (napr. Brindisi) fungujú väčšinou iba v lete. 

Autobusom a motorkou po Kefalonii

Na veľa miest Kefalonie sa dostanete autobusom. Najdôležitejšie autobusové spoje jazdia medzi Argostoli a významnými rekreačnými strediskami Fiskardo, Sami, Skala a Poros. Ak prídete do hlavného mesta linkou zo Sami alebo z iného miesta, autobus zastaví na autobusovej stanici štátneho dopravcu KTEL. Je to zhruba desať minút chôdze južným smerom od hlavného námestia Platia Valianou.

Grecko-10-Kefalonia-Uzke-cestičky-vinuce-sa-Kefaloniou.jpg

Ak si požičiate motocykel, jazdite opatrne. Na ostrove sú veľké výškové rozdiely, úzke cesty a na vozovke bývajú často vyjazdené koľaje a výmole (napriek tomu, že v ostatných rokoch bolo dosť ciest rekonštruovaných).

Zapožičanie auta na cesty po Kefalonii

Na prenájom osobného auta na Kefalonii využite zmluvné požičovne áut cestovnej kancelárie FISCHER. Podrobnejšie informácie vrátane rezervácie auta a ďalších služieb vám poskytne sprievodca priamo na mieste. Ak si i napriek tomu požičiate auto v inej požičovne, podrobne preskúmajte zmluvné podmienky vrátane poistenia.

Kefalonia a dopravné predpisy

Na riadenie auta na Kefalonii budete potrebovať vodičský preukaz. Pravidlá cestnej premávky zodpovedajú európskej norme, teda dodržiavajte predovšetkým:

  • Maximálna rýchlosť v obci je 50 km/h a mimo obce 80 km/h
  • Používanie detských sedačiek a bezpečnostných pásov na predných sedadlách
  • Zákaz telefonovania počas šoférovania
  • Prednosť sprava na kruhových objazdoch
  • Používanie prilby pri jazde na motorke

Prečítajte si ďalšie podrobnosti o riadení motorových vozidiel v Grécku.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám