×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pred cestou do Tanzánie

Hlavni-devizou-Tanzanie-je-predevsim-krasna-priroda.jpg

Niekoľko praktických rád a odporúčaní, ktoré sa vám počas dovolenky v Tanzánii budú hodiť. Pripravte sa dopredu na tamojšiu bezpečnostnú situáciu, kvalitu vody, odlišné elektrické zásuvky a rovníkovú silu slnečného svitu.

Elektrický prúd

Elektrická sieť má v Tanzánii napätie bežných 230 V/50 Hz, avšak u nás používané zásuvky v Tanzánii nájdete len zriedka. Na väčšine miest budete potrebovať adaptér na zásuvky britského typu s plochými kolíkmi. Je možné ho zakúpiť v miestnych obchodoch alebo požičať v hoteli.

Voda

Voda z vodovodu nie je pitná, odporúča sa konzumácia výhradne vody balenej, ktorú je možné dostať vo všetkých obchodoch s potravinami. Vyvarujte sa tiež, ak možné, konzumácii tepelne nedostatočne upravených jedál a pochutín s prímesou neprevarenej vody, napríklad zmrzliny a riedených džúsov. Hrozí tu množstvo nepríjemných črevných ochorení.

Bezpečnosť a kriminalita

Tanzánia je považované za relatívne bezpečnú africkú krajinu, v ktorej turistom nehrozí žiadne vážnejšie nebezpečenstvo. Pomerne častá je však drobná pouličná kriminalita, starostlivo si preto sledujte svoje osobné veci, peniaze, platobné karty a doklady. Nevystavujte na obdiv šperky a nenoste väčšie množstvo hotovosti, najmä vo veľkých mestách. Pozor na podvody v obchodoch a taxíkoch.

Opaľovanie

Rovníkové slnko môže byť pre Európana veľmi škodlivé, najmä pre osoby s výrazne svetlou pokožkou. Dbajte na starostlivé štandardné zásady zdravého opaľovania, medzi ktoré patrí používanie krému s vyšším ochranným faktorom, používanie pokrývky hlavy a vyhýbanie sa dlhodobému pobytu na priamom slnku počas poludňajších hodín. Lepšie pláže pri luxusnejších rezortoch sú vybavené slnečníkmi.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám