×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Čo robiť, prežiť a nakúpiť na Lefkade

Na Lefkade športujte, nakupujte a bavte sa, ako sa vám páči. Ostrov poskytuje široké možnosti oddychu i aktívnej dovolenky, teraz vám predstavíme tie najzaujímavejšie.

Šport a pohyb

Najviac stredísk vodných športov sa nachádza vo Vasiliki, druhom najväčšom centre vodných športov v Grécku. Ďalšie veľké stredisko, kde je možné si požičať čln, objednať let padákom, jazdu na skútri a ďalšie vodné športy, funguje v letovisku Nidri. Lefkada patrí k najobľúbenejším destináciám pre windsurfing a kitesurfing, preto všade nájdete veľa požičovní, v ktorých si môžete prenajať potrebné vybavenie.

Grecko-3-Lefkada-V-lefkadskych-letoviskach-je-zivo-a-vela-zabavy.jpg

Nakupovanie a míňanie

I z Lefkady si môžete priviesť niečo typicky grécke. Keď objavíte obchod s označením „traditional product“, neváhajte a vojdite. Kúpite tam extra panenský olivový olej, krajky, výšivky z dedinky Karya, korenie a typické nápoje vrátane vína.

Najedzte sa v na Lefkade

Pred reštauráciami označenými ako „estiatorio“ alebo „taverna“ často stoja tabule s menu a vyobrazením niektorých jedál. Jedálne lístky sú väčšinou v gréčtine, angličtine a nemčine. Spokojnosť s jedlom i službami môžete vyjadriť sprepitným vo výške 5 až 10 %.

Zábava a nočný život

Najrušnejšie je hlavné mesto ostrova Lefkada. Ak sa budete chcieť zabávať do neskorých večerných hodín, toto je najlepšia oblasť ostrova. Napríklad by ste si nemali nechať ujsť „grécku noc“. Počas nej ochutnáte typické grécke jedlá, uvidíte a možno i sami vyskúšate grécky tanec sirtaki a pravdepodobne nahliadnete i do duše Grékov a ich zvykov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám