×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pre Réunion

Vitajte-na-Reunione,-zapady-slnka-su-tu-carovne.jpg

Dostupnosť pitnej vody, použiteľnosť elektrického prúdu, bezpečnostná situácia To sú informácie, ktoré by ste si pred cestou na Réunion mali určite prečítať. Užite si dovolenku v pokoji!

Elektrický prúd

Elektrická sieť na Réunione je európskeho typu podľa francúzskych noriem so štandardným napätím 220 V a s obvyklým dvojkolíkovým systémom zásuviek. Nie sú potrebné žiadne adaptéry či meniče.

Voda

Voda z vodovodu je všeobecne považovaná za pitnú. Jej kvalita a chuť sa však najmä v období cyklónov môže meniť, preto je vhodné kupovať radšej balenú vodu, ktorú je dostať kúpiť takmer všade.

Bezpečnosť a kriminalita

Réunion je považovaný za bezpečnú oblasť. Avšak ako v každej frekventovanej turistickej lokalite, i tu sa vyplatí strážiť si hotovosť a osobné doklady pred rôznymi nedočkavcami a okázalo nevystavovať šperky ani cennosti.

Opaľovanie

Tropické slnko svieti veľmi intenzívne. Pre Európana je hlavné dodržiavať zásady zdravého opaľovania, teda používanie ochranných krémov s vyšším faktorom a nezdržiavať sa na priamom slnku počas poludňajších hodín. Uprostred horúceho leta sa rovnako vyplatí pokrývka hlavy.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám