×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie na cestu do Malajzie

Ak sa chcete dozvedieť, ako je to v Malajzii s pitnou vodou a elektrickým prúdom, ak je tam bezpečne a ako silno svieti tamojšej slnko, ste na správnom mieste.

Elektrický prúd

Napätie v malajzijskej elektrickej sieti činí štandardných 220 V. Zásuvky však majú podľa britskej normy ploché kolíky, pre českých prístroje nepoužiteľné. Vybavte sa adaptérom, ktorý možno veľmi lacno zakúpiť v rade miestnych obchodov alebo zapožičať v každom lepšom hoteli.

Voda

Hoci je voda v Malajzii oficiálne považovaná za pitnú, konzumujte výhradne vodu balenú, ktorá je veľmi lacná a k dostaniu vo všetkých predajniach s potravinami. Kohútiková voda môže Európanovi spôsobiť rad nepríjemných črevných ťažkostí. Vhodné je tiež vyhýbať sa nápojom a pokrmom obsahujúcim neprevarenú vodu.

Bezpečnosť a kriminalita

Malajzia je pre turistov bezpečnou krajinou. Len vo veľkých mestách a turistických centrách môže dochádzať k pouličnej kriminalite, najčastejšie ku vreckovým krádežiam. Buďte preto vždy obozretní, dbajte na zvýšenú opatrnosť a strážte si svoje príručnú batožinu, hotovosť a cestovné doklady.

Opaľovanie

Tropické slnko a takmer deväťdesiatpercentnou vlhkosť vzduchu môže nepřivyklým turistom spôsobiť rad nemilých komplikácií. Nepodceňujte malajzijsku klímu a dbajte na pravidelný pitný režim a zásady zdravého opaľovania. Používajte ochranné krémy s faktorom dvadsať a vyšším, noste pokrývku hlavy a vyhýbajte sa pobytu na priamom slnku počas poludňajších hodín.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám