×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity a zábava na Jamajke

Raj-potapacov-na-Jamajke.jpg

Nuda na Jamajke určite nehrozí, práve naopak. Na turistov tu čaká nepočetné množstvo denných aj nočných aktivít.

Šport a pohyb

Najpopulárnejším športom sa v posledných rokoch stala predovšetkým ľahká atletika, najmä vďaka famóznym jamajským šprintérom, nasledovaná futbalom a golfom. Na ostrove sa nachádza aj niekoľko veľmi kvalitných golfových ihrísk.

Letoviská ponúkajú zvyčajné formy športového vyžitia pre turistov ako tenisové kurty alebo volejbalové ihriská, veľmi časté sú aj požičovne horských bicyklov a možnosť jazdy na koňoch. Na plážach je v ponuke vykonávanie vodných aktivít vrátane surfovania.

Raj potápačov

Nevšedné zážitky si môžete odniesť z potápania. Pod vodou sa tu skrýva nielen množstvo koralových útesov, ale aj vrakov lodí či lietadiel. Jedinečnou skúsenosťou je slávny útes Airport Reef s impresívnym svetom podmorských jaskýň a tunelov. Výstroj je možné si zapožičať vo všetkých letoviskách, kde je tiež možné najať si inštruktora.

Vo vnútrozemí sa zabavia najmä vyznávači adrenalínových radovánok. Príkladom je rafting na divokej rieke, prechádzka tropickou krajinou na koni alebo štvorkolke a celá plejáda nezabudnuteľných horských trekov v národnom parku Blue Mountains National Park.

Nakupovanie a míňanie

Milovníkom nakupovania ponúka Jamajka kompletné spektrum príležitostí. Od obchodných centier vo väčších mestách, cez rušné a častokrát zábavné trhy, až po nekonečnú sieť miestnych obchodíkov a stánkov. Tie bývajú vo všeobecnosti otvorené medzi 9 a 17 hodinou s individuálnymi obednými prestávkami.

Všade sa dá nakúpiť množstvo typických darčekov a suvenírov. Patrí medzi ne hlavne kvalitný jamajský rum, rastafariánske oblečenie v dizajne á la Bob Marley, hudobné nosiče s reggae od jeho koreňov až po súčasnosť alebo rôzne diela miestnych moderných umelcov.

Zábava a nočný život

Nocnym-zivotom-Jamajky-znie-typicke-reggae.jpg Nočným životom Jamajky znie predovšetkým typické reggae, a to z mnohých klubov rozosiatych po celom pobreží. Reggae párty sa tu konajú aj na plážach pod šírym nebom. Ako všade v rušných turistických oblastiach aj tu funguje množstvo barov, klubov, diskoték a iných foriem nočného vyžitia.

Jamajské štátne sviatky

  • 1. január – Nový rok
  • Február až marec – Popolcová streda
  • Marec až apríl – Veľká noc
  • 1. máj – Sviatok práce
  • 1. august – Deň vyhlásenia emancipácie
  • 7. august – Deň nezávislosti
  • 16. október – Deň národných hrdinov
  • 25. december – Vianoce
  • 26. december – Family Day
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám