1. Fischer.cz
 2. USA
 3. New York
 4. New York
 5. New York

New York

Popis okruhu

New York City – najväčšie mesto USA: Najľudnatejšia metropola Spojených štátov amerických rozkladajúca sa na východnom pobreží krajiny pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceánu. New York je známym multikultúrnym centrom, v ktorom vzájomne sa ovplyvňujúce etniká vlastne vytvárajú novú kultúru – americkú. Mesto je rozdelené do piatich mestských obvodov - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island, z ktorých každý má svoju neopakovateľnú atmosféru. Jednou z najznámejších dominánt mesta je socha Slobody, ktorá víta všetkých dobrodruhov plávajúcich do New Yorku po mori. Ďalšou známou stavbou je Brooklyn Bridge, spájajúci Manhattan s Brooklynom. Významným bodom a symbolom mesta je tiež Times Square, námestie na križovatke Broadwaya a Seventh Avenue. Milovníci kultúry určite radi navštívia Lincoln Center, najväčší kultúrny komplex na svete, alebo si prezrú hodnotné zbierky v Brooklyn Museu of Art alebo v Guggenheim Museum. New York je známy aj vďaka svojim mrakodrapom, takže určite nezabudnite navštíviť Empire State Building a World Trade Center site, miesto kde stáli mrakodrapy zničené pri teroristických útokoch v roku 2001. Možnosť odpočinku v Central Parku, ostrove prírody uprostred manhattanských. Športoví nadšenci sa s radosťou pozrú k významným stánkom, ako je Madison Square Garden, domov hokejových Rangers a basketbalových Knicks, alebo Yankee Stadium, na ktorom hrajú domáce zápasy New York Yankees. Tenisový US Open sa potom odohráva na dvoroch vo Flushing Meadows.

 1. DEŇ Stretnutie so sprievodcom na letisku, odlet z Prahy do New Yorku . Po odbavení na letisku transfer do hotela. Ubytovanie, podľa letového poriadku prechádzka so sprievodcom alebo individuálne voľno, nocľah.
 2. DEŇ Dopoludnia prechádzka po New Yorku so sprievodcom. Možnosť zoznámiť sa viac s touto metropolou – Manhattan, centrum hudby a umenia, slávna Broadway , Wall Street , Chinatown a Piata Avenue. Popoludní až večer individuálna návšteva Empire State Building , odkiaľ je najkrajší pohľad na rozžiarený Manhattan. Nocľah.
 3. DEŇ Ráno výlet k soche Slobody , eventuálne prechádzka loďou okolo Manhattanu. Individuálny program, možnosť fakultatívnych výletov. Nocľah.
 4. DEŇ Individuálne voľno, možnosť posledných nákupov.
 5. DEŇ Podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do SR.
 6. DEŇ Prílet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 10

Cena zahrnuje

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha – New York – Praha s možnými prestupmi, letiskové taxy a ďalšie poplatky, 4 noci v hoteli*** na Manhattane, transfer letiska – hotel– letisko, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1-lôžková izba (480 €), vstupná autorizácia do USA ESTA (cca 20 €, nutný biometrický pas)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cestovné na miestnu hromadnú dopravu, vstupy, sprepitné

ZĽAVY: 1-2 deti 2-12 v sprievode 2 dospelých osôb 50 €

Fotogaléria

 • New York
 • New York
 • New York
 • New York
 • New York
 • New York
Načítám...