Šport, nákupy a zábava v Almeríi

Horúci španielsky juh sa vie vynikajúco zabávať. A keďže ste v Andalúzii, k pravidelným udalostiam tu patrí korida a tanečné večery flamenca za sladkých zvukov gitary. Užite si aj nakupovanie, vodné športy a turistiku spojenú s poznávaním mnohých pamiatok.

Športy

Golf

Spanielsko-12-Almeria-Hotelove-komplexy,-bazeny-a-golfove-rezorty-tvoria-neoddelitelnu-sucast-zabavnych-moznosti-Almerie.jpg

Ihriská pre tento stále obľúbenejší šport sú na majstrovskej úrovni. Vzhľadom na klimatické podmienky sú tu na golf tie najlepšie podmienky. 

Lyžovanie a snowboarding

Návštevníkov Almeríe určite prekvapí, že sa tu dá opaľovať pri mori a zároveň lyžovať v 100 kilometrov vzdialenej Sierra Nevade. 

Vodné športy

V Almeríi sú veľmi obľúbené i vodné športy, najmä windsurfing, šnorchlovanie a potápanie. 

Extrémne športy

Almería ponúka podmienky pre mnoho extrémnych športov. Stačí si iba vybrať, či dáte prednosť moru alebo pevnej zemi. 

Jazda na koni 

Šport, ktorý sa teší stále väčšej obľube. V Andalúzii nájdete mnoho stajní a jazdiarní. 

Nakupovanie

Nakupovanie v obchodoch 

V celej Andalúzii si kúpite veľa veľmi pekných remeselníckych výrobkov z kovaného železa, dreva, prútia, ďalej vyšívané šály, keramiku alebo kožený tovar, sklo i doplnky. V Andalúzii často natrafíte na obchody s domácimi sladkosťami. V oblasti nájdete i moderné obchodné centrá s tovarom andalúzskych či medzinárodných značiek.

Nakupovanie na trhoch

Naozajstným zážitkom je nakupovanie na miestnych trhoch. Tu dostanete čerstvé ovocie a zeleninu, veľa suvenírov, starožitnosti, oblečenie alebo obuv za výhodné ceny.

Zábava a nočný život

Najrušnejšie je na Almeríi počas letnej sezóny, ale aj mimo nej tu nájdete mnoho barov, nočných podnikov, klubov a vynikajúcich reštaurácií. Najčulejší nočný život s veľkým množstvom diskoték a nočných klubov prúdi v hlavnom meste provincie Almería. 

Pozrite sa, kedy sú v Španielsku štátne a cirkevné sviatky.