×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Ako sa cestuje po Djerbe

Medzinárodné letisko Djerba-Zarzis leží niekoľko kilometrov od okraja mesta Houmt Souk. V prevádzke je od roku 1970.

Najviac využívaný spôsob prepravy na kratšie vzdialenosti sú taxíky. Cena za ich použitie je pomerne nízka a nájdete ich v podstate pri všetkých hoteloch a na rušnejších miestach. Zastavujú ale i na mávnutie. Vozidlá majú žltú farbu a označenie „taxi“. Ak sa chcete vyvarovať dohadovaniu o cene, skontrolujte si, či má vodič zapnutý taxameter. Ceny sú u všetkých taxikároch v podstate rovnaké, v noci ale počítajte s dvojnásobnou sadzbou. Bežne sa platí okolo 350 milimov za kilometer cesty, čo zodpovedá asi 6 korunám.

Autobusy a louage na Djerbe

Autobusy miestnych liniek sú najlacnejšie možnosti dopravy. Jazdia pomerne často a dostanete sa s nimi do väčších miest i turisticky zaujímavých miest. Je to jedna z možností, ako sa stretnúť s bežným životom tunajších ľudí. Autobusy majú svoje pevné stanovisko, ale nie pevné cestovné poriadky. Kde zastaví a kam ide, sa dozviete na recepcii hotela, od miestnych alebo priamo u delegáta CK FISCHER.

Diaľkové autobusy naopak jazdia vždy načas. Sú klimatizované a pohodlné. Lístky kúpite na mieste v autobuse. Pozor, v tomto prípade sa nastupuje vzadu.

djerba-Rybarske-lode-na-Djerbe.jpg

Zaujímavou alternatívou sú tzv. louage. Sú to väčšinou osemmiestne vozidlá, ktoré jazdia po pravidelnej trase. Odchádzajú až vtedy, keď sú plne obsadené. Ak sa počas cesty miesto uvoľní, zastaví vám i na mávnutie. Spoznáte ich podľa farebného pruhu, ktorý sa líši podľa trasy.

Autom Djerbou krížom krážom

Cestovná kancelária FISCHER zabezpečuje prenájom vozidiel prostredníctvom zmluvných požičovní vozidiel za cenovo výhodnejších podmienok. Informácie o možnostiach prenájmu vozidiel a cenách vám poskytne delegát a poprípade zaistí tiež rezerváciu vozidla.

Rovnako ako v Českej republike i v Tunisku sa jazdí vpravo. Maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo nej 90 km/h. Za prekročenie rýchlosti môžete dostať i pomerne vysokú pokutu. Cesty sú v dobrom stave, vodiči často používajú klaksón a každý, kto prichádza sprava, má prednosť, vrátane kruhového objazdu.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám