×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Djerba je ostrovom zábave zasľúbeným

djerba-Djerba-Golf-Club.jpg

Djerba je typický prázdninový ostrov, na ktorom sú služby ušité na mieru turistom. Na trhoch a v obchodoch môžete zakúpiť zaujímavé suveníry, na plážach je pripravený celý rad vodných športov a ďalších aktivít, bohatý program pre svojich hostí pripravujú i jednotlivé hotelové komplexy.

Šport a pohyb

Golf

Na Djerbe si môžete zahrať golf na ihrisku Djerba Golf Club. Bolo otvorené v roku 1995, má 27 jamiek a uspokojí hráčov všetkých úrovní.

Vodné športy

Odporúčame vyskúšať windsurfing či vodný skúter. Pre pokojnejšiu plavbu na morskej hladine si požičajte kanoe, vodný bicykel alebo motorový čln. Centrá vodných športov sú na každej väčšej pláži. Pre viac informácií kontaktujte vášho delegáta.

Nakupovanie a míňanie

Otváracia doba obchodov na Djerbe je denne od 8 do 19 hodín s výnimkou nedele. V priebehu ramadánu sa zatvára už o 16 hodine. Pozor na trojhodinovú obedňajšiu prestávku, naproti tomu predajne suvenírov a malé obchody majú otvorené prakticky stále.

Trhy

K nákupu môžete vyskúšať atmosféru tuniských trhov, ktoré sa na Djerbe pravidelne konajú v meste Midoun každý štvrtok popoludní a piatok dopoludnia. V meste Houmt Souk sú trhy na programe každý pondelok popoludní a štvrtok dopoludnia.

Tunisania radi zjednávajú. Väčšinou cenu zjednáte až na polovicu prvej ponúknutej ceny. Zjednáva sa všade, okrem obchodov označených logom fix price a miest, kde je tovar označený cenou.

Je zvykom nechávať drobné mince, obvykle asi 1 TND, hotelovému personálu, izbovej službe, čašníkom či šoférom autobusu a pod. Jedná sa o bežnú súčasť miestneho života a ide o výraz spokojnosti s ich službami.

Suveníry

Medzi typické suveníry patria všetky výrobky s rukou Fatimy (chamsa), ktorá chráni pred zlým uhrančivým pohľadom. Je ich možné kúpiť napríklad vo forme kľúčenky, keramickej misky alebo obrazu. Ďalším veľmi vďačným suvenírom je korenie, produkty z kože alebo ručne robená keramika. Obzvlášť dámam by sa mohlo páčiť zdobenie tela hennou. Spravidla sa maľujú tuniské znaky, ktoré na koži vyzerajú veľmi pekne.

Jedlo, zábava a nočný život.

Na Djerbe si môžete pochutiť i mimo hotelový areál. Je tu celý rad reštaurácií s typickou tuniskou kuchyňou alebo podnikov zameraných na morské špeciality. Nechýba ani možnosť vyskúšať, ako tuniskí kuchári vedia pripraviť talianske a francúzske jedlá či steaky. Do lepšej reštaurácie sa vydajte do centra väčších miest alebo na pobrežie. Delegát vám rád poradí, kam sa za dobrým jedlom vypraviť.

Ak sa vám večera pretiahne a budete mať chuť si napríklad zatancovať, na Djerbe môžete navštíviť niekoľko diskoték. Asi najväčšia z nich je Cyclon, kam sa dá v neskorých hodinách lacno dopraviť pomocou taxíka.

Pozrite sa na stručnú rekapituláciu tuniských národných sviatkov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám