×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Fauna a flóra Tanzánie

Lev-je-kralem-zvirat.jpg

V Tanzánii uvidíte džungle, stepy, savany, polopúšte i unikátne horské ekosystémy. Tu všade sa stretnete s dokonalou prehliadkou typickej africkej zvery.

V početných rezerváciách a svetoznámych národných parkoch Serengeti a Ngorongoro sa preháňajú stáda veľkých bylinožravých cicavcov, ako sú zebry, antilopy, byvoly, pakone, žirafy, nosorožci a sloni. Číhajú na ne známi predátory na čele s levmi, leopardmi, gepardmi a hyenami.

Pestrá africká príroda vo vzduchu, vo vode i na súši

Pri riekach hrochy, krokodíly a korytnačky obrovské. Hniezdia tu pelikány a plameniaky a v džungliach okolo vnútrozemských jazier žijú rôzne druhy opíc, napríklad guerézy, paviány a mačiaky. V jazerách Veľkej priekopovej prepadliny nájdete cez dve stovky druhov endemických rýb a iných vodných živočíchov.

V mori okolo ostrova Zanzibar plávajú húfy pestrofarebných tropických rýb, delfíny, morské korytnačky a žraloky. Vzduchom poletuje celá škála tropického vtáctva, supov a bocianov marabu, na súši sa vyskytuje rad plazov, z nich k najhojnejším patria gekony, chameleóny a zmije. V posledných rokoch bolo objavených pätnásť nových druhov obojživelníkov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám