×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

St. Lucia a jej ponuka aktivít a zábavy

Santa Lucia ponúka jedinečnú prírodu, množstvo športových príležitostí, pekné suveníry a ďalšie možnosti zábavy. Prečítajte si o nich to najpodstatnejšie.

Šport a pohyb

Okrem všemožných plážových športov dostupných vo všetkých rezortoch je na Svätej Lucii najväčším lákadlom predovšetkým šnorchlovanie a potápanie. Pri nich je možné preskúmavať nielen pestrofarebný podmorský svet plný nádherných rýb, sasaniek a nevšedných kôrovcov, ale tiež niekoľko historických vrakov potopených lodí.

Golfove-hriste-na-ostrove-St-Lucia.jpg

Okolo ostrova sú skvelé poveternostné podmienky na surfovanie a jachting. Zajazdíte si tu i na koňoch alebo si zahráte golf na troch pekných ihriskách s výhľadom na miestne sopky.

Nakupovanie a míňanie

Hlavné mesto Castries disponuje niekoľkými supermarketmi a obchodnými centrami s butikmi. Spomienkové predmety však najlepšie nakúpite na trhoviskách a v malých obchodíkoch rozosiatych po všetkých turistických strediskách.

Typickú skladbu suvenírov tvoria výrobky miestnych remeselníkov ako koše a tašky pletené z trávy, drobné šperky či drevorezby. Obľúbené sú i sírové mydlá s liečivými účinkami na kĺby, rôzne exotické korenie, najmä jazmín, zázvor alebo škorica, a samozrejme skvelý karibský rum miestneho pôvodu.

Zábava a nočný život

Okrem nádherných pláží ponúka Svätá Lucia tiež úžasné vnútrozemie so sopečnatými horami, ktoré rozhodne stoja za spoznanie. Nachádza sa tu napríklad dodnes činný kráter sopky, na ktorého vrchol sa pohodlne dostanete i autom.

Charakteristickou dominantou ostrova je dvojica takmer osemstometrových sopečných kužeľov s názvom Pitons. Pri prechádzkach medzi sopkami narazíte takmer všade na impozantné horúce pramene a žriedla.

Krásy prírody i hluk veľkomiest

V prírodnej rezervácii Frigate Islands uvidíte množstvo exotického vtáctva, národný park Pigeon Island zase okrem známej pláže oplýva radom pamiatok a pozostatkami pevnosti Fort Rodney. Turisti a cyklisti by si rozhodne nemali nechať ujsť ani výlet do južných dažďových pralesov, kde je možné vykúpať sa v úchvatných vodopádoch uprostred divokej prírody.

Mestá ako Castries, Gros Islet alebo Vieux Fort žijú pestrým spoločenským životom, kypiacim najmä v reštauráciách, kaviarňach a baroch.

Štátne sviatky na Santa Lucii

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám