×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pre cesty na Srí Lanku

Exotická Srí Lanka môže na prvý pohľad pôsobiť ako poriadna divočina, v skutočnosti sa pri rešpektovaní niekoľkých základných pravidiel nedostanete v turistických oblastiach do žiadnych problémov.

Elektrický prúd

Elektrický prúd na Srí Lanke má napätie 240 V. Zásuvky majú tri vstupy ako napríklad v Indii. Adaptér si môžete zakúpiť takmer vo všetkých obchodoch s elektronikou.

Sri-Lanka-Uzijte-dovolenou-na-Sri-Lance-bez-problemu.jpg

Pitná voda

Väčšina hotelov na Srí Lanke má do kohútikov zavedenú pitnú vodu. Ja však dobré sa po príjazde na použiteľnosť vody opýtať. Pitnú vodu, samozrejme, bez problémov zakúpite v plastových fľašiach v každom minimarkete.

Kriminalita a bezpečnosť situácie

Kriminalita je na Srí Lanke veľmi nízka i napriek tomu, že v posledných rokoch mierne narastá. Jediné, na čo by si mali turisti dávať pozor, sú drobné vreckové krádeže hotovosti, šperkov, dokladov alebo fotoaparátov. Ak však dodržíte bežné opatrenia (minimálna hotovosť, bezpečné uloženie cenností, obmedzenie pohybu v opustených lokalitách a pod.), nemusíte sa na ostrove o svoju bezpečnosť báť.

Opaľovanie

Na Srí Lanke má slnko lúče veľmi ostré. Myslite preto na opaľovacie krémy s vysokým faktorom a na ďalšie spôsoby ochrany pred slnečným svitom (slnečné okuliare, pokrývka hlavy, dostatok tekutín atď.). Opaľovanie na plážach bez vrchného dielu plaviek je v krajine zakázané.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám
Zavrieť

Upresniť hľadanie

Stravovanie

Pláž

Vzdialenosť od pláže:

Typ dovolenky

Zmazať

Minimálna kategória hotela

Cena zájazdu za všetky osoby

min. 0 €
max. 36 000 €
min. 0 € max. 36 000 €
 

Vzdialenosť aquaparku:

Doba transferu z letiska

Kategória hotela

Šport / zábava

Typ izby

Vybavenie izby