×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Malý zemepis ostrova Tenerife

Tenerife, tvarom pripomínajúce trojuholník, je s rozlohou 2 054 kilometrov štvorcových najväčší zo všetkých siedmych Kanárskych ostrovov. Leží medzi ostrovmi Gran Canaria a La Gomera v Atlantickom oceáne, asi 300 kilometrov západne od brehov Afriky.

Spanielsko-11-Tenerife-Pico-de-Teide-je-najvyssou-horou-celeho-Spanielska.jpg

Uprostred Tenerife sa týči najvyššie pohorie celého Španielska Pico del Teide. Meria 3 718 metrov a mnohí ho považujú za symbol ostrova. Ide o tretiu najvyššiu sopku sveta pri meraní od úpätia, ktoré je schované niekoľko tisíc metrov pod morskou hladinou.

Pohoda na miliónovom Tenerife

Na Tenerife žije cca 900 tisíc ľudí, z toho 200 tisíc v hlavnom meste Santa Cruz de Tenerife. Väčšina tunajších obyvateľov patrí politicky, kultúrne, jazykovo i náboženským vyznaním jednoznačne k Španielsku, etnické korene Guančov sú ale patrné dodnes. Ich povaha je priateľská, srdečná a veselá.

Na ostrove sa pestujú prevažne rajčiny a banány. Kanárske banány sú menšie a sladšie ako nám známe juhoamerické. V poľnohospodárstve sú ešte významné zemiaky, citrusové plody a exotické ovocie ako papája, kiwi alebo ananás. Najdôležitejší zdroj príjmov ostrova predstavuje cestovný ruch. Investuje sa do skvalitňovania služieb a výstavby nových hotelov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám