×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

História ostrova Tenerife

Spanielsko-11-Tenerife-Preneste-sa-do-stredovekej-historie-Tenerife-počas-vyletu-skunerom.jpg

Už v starovekom Egypte sa objavujú správy o rajských ostrovoch na konci sveta. Prví obyvatelia museli k ostrovom priplávať na člnoch niekedy v 3. storočí pred naším letopočtom. Dodnes je ale záhadou, ako. Z toho obdobia sa totiž nikdy nenašli žiadne pozostatky.

Prichádzajú Guančovia

Pôvodní obyvatelia Tenerife sa nazývali Guančovia. Keď na ostrovy doplávali v 15. storočí Španieli, stretli sa tu s ľuďmi na úrovni doby neolitu. Všetky predmety si vyrábali sami z dreva, kostí, hliny a kameňov. Obzvlášť krásne boli ich ručne vyrábané nádoby.

V stredoveku navštívilo Tenerife mnoho expedícií. V roku 1494 vstúpili na ostrov Španieli. V priebehu nasledujúcich storočí si i napriek odporu ostrovanov podmanili všetky Kanárske ostrovy vrátane Tenerife. Na konci 16. storočia prežilo boje sotva tisíc pôvodných obyvateľov. Z Tenerife sa postupne stalo útočisko pre otrokárov.

Moderná epocha na Tenerife

Začiatkom 18. storočia ostrov opustilo kvôli zlej hospodárskej situácii veľa obyvateľov. Väčšina odišla do Latinskej Ameriky, avšak časť z nich sa neskôr vrátila.

Hlavným zdrojom obživy v 19. storočí bolo pestovanie viniča hroznorodého a banánov, v 20. storočí ešte rybolov. Ale až rozvoj cestovného ruchu urobil v 80. rokoch z ostrova prosperujúci kraj.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám