×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Športujte, nakupujte a zabávajte sa na Tenerife

Športy

Spanielsko-11-Tenerife-Tenis-je-na-Kanarskych-ostrovoch-velmi-popularny-nielen-u-rekreantov.jpg

Vzhľadom na mimoriadnu priaznivú klímu sú na ostrovoch skvelé podmienky na aktívne trávenie času po celý rok. Či už radi beháte, jazdíte na bicykli alebo využívate možnosti, ktoré vám poskytuje more.

Potápanie a šnorchlovanie

Potápanie a šnorchlovanie je stále viac populárnejšie, avšak je potrebné vyraziť do miest, kde je oceán pokojný, čo priamo pri pobreží príliš nehrozí. Samozrejme, že najlepšie je obrátiť sa na špecializované potápačské centrá, ktoré vás na tieto miesta zavezú. Na podrobnosti sa opýtajte delegáta.

Surfing

Obľúbené miesto na surfovanie je napríklad Playa de Martiánez pri Puerto de la Cruz

Nakupovanie

V najnavštevovanejších oblastiach je v porovnaní s Českou republikou pomerne draho. Naopak v supermarketoch a v menších strediskách nakúpite lacnejšie. Čerstvú zeleninu, ovocie a ďalšie výrobky nakúpite veľmi výhodne na miestnych trhoch.

Ceny tovaru sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia alebo pri konaní kultúrnych akcií. Napríklad benzín je ale na všetkých Kanárskych ostrovoch lacnejší ako v Českej republike.

Nakupovanie na trhoch

Trhy sa konajú vo všetkých väčších oblastiach, najčastejšie v nedeľu. Najväčší z nich je trh na námestí v Santa Cruz. Tu môžete kúpiť oblečenie, kožený tovar, starožitnosti, čerstvé ovocie, zeleninu a ryby. Ďalšie trhy môžete navštíviť pri prístave v Los Cristianos alebo v Playa de las Américas. Tam kúpite výšivky, keramiku, či prekrásne sošky z mahagónového a ebenového dreva.

Nakupovanie v obchodoch

Potraviny a veľa suvenírov nakúpite v miestnych obchodoch. Najlepší výber budete mať vo veľkých nákupných centrách.

Obchody mávajú spravidla otvorené počas pracovných dní od 09:00 do 13:00 hod. a od 17:00 do 19:00 hod. V sobotu od 09:00 do 13:00 hod. Otváracie hodiny v supermarketoch sú väčšinou medzi 09:00 a 21:00 hod. 

Nakupovanie suvenírov na Tenerife

Pletený tovar a bižutéria

Tašky, klobúky, košíky alebo vtáčie klietky sa vyrábajú z palmových listov. Na ostrove ich dostanete kúpiť takmer všade. Prívesky, brošne alebo pracky sú zdobené vzormi guančských Pitanderas.

Kanárské nože a Timple

Tieto nože majú široké vrúbkovanie a vretenovitú rukoväť. Často sú ozdobené kostenými, rohovými, striebornými a mosadznými pásmi. Menšie nožíky slúžia ako nože na otváranie listov.

Timple je hudobný nástroj pripomínajúci malú gitaru. Nikdy nechýba na žiadnej kanárskej slávnosti.

Reštaurácie

Veľa ich je v turistických strediskách a hlavne pozdĺž pobrežia. Odporúčame skúsiť španielsku kuchyňu, hlavne však čerstvé ryby, plody mora alebo preslávenú paellu a samozrejme španielske vína.

Sprepitné

Čašníkom v reštauráciách sa necháva sprepitné od 5 do 10 percent z celkového účtu. Sprepitné sa dáva i chyžným, recepčným, čašníkom, vodičom autobusov a sprievodcom.

Zábava a nočný život

Na Tenerife si môžete zábavu užívať po celý rok, a to i v najmenších dedinkách. Púte, výstavy a festivaly sa konajú už mnoho rokov. Na Tenerife sa dodržiavajú štátne sviatky zhodne s celým Španielskom. Párty do včasných ranných hodín v miestnych baroch, hostincoch a diskotékach zažijete hlavne na juhu ostrova.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám