×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Na Malorke je vždy čo robiť

Spanielsko-09-Malorka-Na-Malorke-sa-zabavite-vy-i-vase-deti.jpg

Malorka ponúka celý rad možností na športovanie, výlety a návštevy turistických atrakcií. K dovolenke patrí samozrejme aj nakupovanie. Po celom ostrove sú stovky stánkov s najrôznejším tovarom a usporadúvajú sa tu aj pravidelné trhy. Určite tu choďte aj do reštaurácie, ostrovná kuchyňa je vynikajúca! 

Športy

Plávanie

Väčšina návštevníkov Malorky prichádza za morom a vodnými športami. Piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, skaly i chránené zátoky – to všetko láka milovníkov vody a kúpania.

Jazda na člnoch

Ak chcete mať súkromie, môžete si požičať čln a vyplávať do opustených zátok. 

Potápanie a šnorchlovanie

Zaobstarajte si masku a plutvy, budú sa vám hodiť. Voda je tu priezračná a je veľa toho, čo môžete objavovať. Obzvlášť pri skalách a mimo uzatvorených prístavov. Vybavenie na potápanie si môžete prenajať na mieste, musíte mať však potápačské osvedčenie. Na šnorchlovanie osvedčenie nepotrebujete.

Ko​la

Malorka je jednou z ideálnych destinácií pre cyklistické výlety. Sú tu stovky kilometrov trás a pri jazde je rozhodne čo obdivovať.

Wellness a spa

Všetky Baleárské ostrovy majú veľa zdravotníckych a skrášľovacích centier. Hotely sa môžu pochváliť jednou z najkomplexnejších ponúk relaxačných programov. Určite niektorý z nich vyskúšajte.

Suveníry

Tak tých tu nájdete nepreberné množstvo. V letoviskách natrafíte na stánky s tovarom i na menšie kamenné obchodíky na každom rohu. Vo väčších supermarketoch si môžete zaobstarať výrobky miestnej i španielskej výroby.

Perly

Veľmi známe a cenené sú umelé perly z Manacoru.

Kožené výrobky

Kožený tovar sa vyrába hlavne v továrňach na Ince.

Keramika, sklo

Obľúbené sú hlavne biele hlinené figúrky zdobené zelenými a červenými farbami nazývané Siruells.

Likéry

Skvelým darčekom sú bylinkové likéry nazývané hierbas (podobné našej „zelenej“) a likér z rohovníka palo.

Ensaimada

Typický malorský koláč, ktorý sa predáva v osemuholníkových krabiciach. Na celých Baleárskych ostrovoch nenájdete známejšiu a obľúbenejšiu sladkosť.

Reštaurácie

Nenechajte si ujsť vynikajúcu španielsku kuchyňu, je rozmanitá, vždy čerstvá, harmonická a veľmi zdravá. Španielske vína sú lacné a kvalitné, a to i v najdrahších podnikoch.

V reštauráciách sa bežne necháva do 10 percent sprepitného z celkovej hodnoty účtu. Malé sprepitné môžete dať i chyžným, recepčným, čašníkom, vodičom autobusov alebo sprievodcom.

Zábava a nočný život

Na Malorke platí, že čím väčšie letovisko, tým väčšia škála zábavy. Vyberie si každý. Všade sú najrôznejšie diskotéky i bary. Najznámejšie a najobľúbenejšie diskotéky ponúka prístavná promenáda hlavného mesta – Paseo Marítimo. Najviac nočnej zábavy ponúkajú letoviská na juhu ostrova (El Arenal, Magalluf, Palmanova).

Pozrite sa, kedy sa na Malorke slávia štátne a cirkevné sviatky, ktoré sú často sprevádzané i oslavami.

 

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám