×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zázraky prírody na Lanzarote

Na Lanzarote má svoj domov viac ako 600 druhov divoko rastúcich kvetín. Hlavne oblasť Timanfaya je priamo botanickým vzorom toho, ako si príroda vie úchvatne poradiť s extrémnymi podmienkami lávovej pustiny. Za botanickú oázu môžeme označiť napríklad i masív Famara na severe.

K najrozšírenejším zástupcom ostrovnej flóry patrí dracéna a kanárska datľová palma pýšiaca sa až trojmetrovými listami. Často sa stretnete aj s opunciami, pôvodom z Ameriky, ktoré dnes pokrývajú rozsiahle plochy ostrova.

Živočíšne druhy na Lanzarote i pod morskou hladinou

Ostrov patrí vtákom a plazom. Zo stavovcov uvidíte najčastejšie jašterice, zo 48 pôvodných druhov vtákov sa stretnete napríklad s ďatľom veľkým, červienkou, pinkou a samozrejme s kanárikmi, ktoré vám vďaka svojmu hudobnému nadaniu i zaspievajú.

Ak nahliadnete pod hladinu mora, môžete pozorovať korytnačky karety, raje, tuniaky veľké, delfíny a celý rad ďalších druhov malých i veľkých rýb. Na severe od Lanzarote sa rozprestiera jedna z najväčších morských rezervácií pri Afrike, v ktorej je možné sledovať viac ako 30 druhov veľrýb.

Spanielsko-08-Lanzarote-Typicka-sopecna-krajina-ostrova-Lanzarote.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám