×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Ľahko, rýchlo a bez nehôd po La Palme

Spanielsko-07-La-Palma-Metropola-La-Palmy,-mesto-Santa-Cruz,-je-aj-hlavny-dopravny-uzol-ostrova.jpg

Pri Villa de Mazo, asi päť kilometrov južne od metropole Santa Cruz de la Palma, je situované medzinárodné letisko La Palma Airport.

Taxi doprava na ostrove

Taxislužba má stanoviská označené tabuľkou s bielym písmenom T na modrom podklade. Taxi si môžete normálne zastaviť i na ulici. Voľné vozidlo spoznáte podľa zeleného svetla a nápisu „libre“. Taxi vám objedná aj hotelová recepcia. Vozidlá taxi sú vybavené taxametrami. Niektoré trasy majú pevne stanovené tarify, a tak vám môže vodič dopredu povedať cenu. 

Autobusy na La Palme

Autobusové linky spájajú väčšie mestá ostrova

Prenájom automobilov na ostrove

O možnostiach prenájmu automobilov sa informujte u svojho delegáta. Cestovná kancelária FISCHER zabezpečuje prenájom áut prostredníctvom zmluvnej požičovne áut za cenovo veľmi výhodných podmienok. Sprievodca vám taktiež zabezpečí rezerváciu a odovzdanie vozidla. Čiastka za prenájom sa platí pri podpise zmluvy.

Ak si chcete požičovňu vozidiel vybrať sami, dôkladne si prečítajte zmluvné podmienky, hlavne čo sa týka poistenia vozidiel. Niektoré ponuky neobsahujú dane a ďalšie poplatky, ktoré je nutné zahrnúť do výslednej sumy prenájmu.

Dopravné predpisy

Ak si chcete požičať auto, vopred sa oboznámte s miestnymi dopravnými predpismi. Pokuty tu bývajú dosť vysoké. Niektoré dôležité pravidlá cestnej premávky:

  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h
  • Použitie bezpečnostných pásov je povinné vždy a na všetkých sedadlách
  • Použitie bezpečnostnej prilby je povinné pre všetkých motocyklistov

Ak sa dopustíte dopravného priestupku, polícia vám môže dať na mieste vysokú pokutu. Ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody, zavolajte políciu Guardia Civil – tráfico alebo Policia local (v obci) a potvrďte záruku poistného od druhého účastníka dopravnej nehody.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám