×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španielsko
  2. Costa de la Luz
  3. Mista
  4. Huelva

Huelva

Umiestnenie: Španielsko Costa de la Luz Huelva
typ: Mesto

Náš názor

Huelva, prístav, odkiaľ vyplával Kolumbus

Mesto Huelva, metropola španielskej provincie rovnakého mena a centrum Costa de la Luz , je nerozlučne späté s menom Krištofa Kolumba. Práve odtiaľto vyrazil 3. augusta 1492 na svoju najslávnejšiu plavbu, na ktorej konci bolo objavenie Ameriky.

Huelva (približne 150 tisíc obyvateľov) vypĺňa členitou deltu riek Tinto a Odiel, ktorá do Atlantického oceánu ústi v podobe Rio de Huelva medzi letoviskami Punta Umbria a Magazón. K portugalskej hranici na rieke Guadiana s nadväzujúcim rekreačným regiónom Algarve sa po diaľnici dostanete za 45 minút. Dobre dostupný je aj národný park Donan , do hlavného andalúzskeho mesta Sevilly dôjdete za hodinu.

Spomienky na Kolumba

Oblasť mesta Huelva trvalo osídlili prvé kmene už pred 5 tisíckami rokov. Postupne sa tu vystriedali Feničania, Rimania, Vizigóti a Arabi, súčasťou zjednocujúceho sa Španielska sa mesto stalo v roku 1257. Teda viac ako dve storočia pred Kolumbovou cestou a pol tisícročia pred ničivým zemetrasením (1755), ktoré zlikvidovalo valné časť tunajších historických pamiatok.

V podstate všetky zaujímavé huelvské pamätihodnosti sa spája s Kolumbovou výpravou. Zrekonštruovaný františkánsky kláštor Santa María de la Rábida sa venuje mořeplavcovu životu pred jeho prvou objaviteľskú cestou. V prístave Palos de la Frontera si môžete prezrieť lode Santa María, Pinta a Ni~na, repliky postavenej roku 1992. La Fontanilla je pozostatok studne zo 13. storočia, socha bratov Pinzónových znázorňuje Kolumbovej donormi.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám