×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava v Costa de la Luz

Veľké medzinárodné letiská sú v prevádzke v Seville (San Pablo) a Jereze (Aeropuerto de Jerez).

Dopravné predpisy

Vodiči automobilov musia byť starší ako 21 rokov, musia predložiť platný vodičský preukaz a musia mať pri sebe doklad o prenájme vozidla. Na ceste sa môže pohybovať iba v reflexnej veste, telefonovať iba v režime handsfree a smie mať maximálne 0,25 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Je dôležité nezabudnúť sa pripútať a myslieť na to, že deti do 14 rokov môžu sedieť iba na zadných sedadlách. Telefonovanie počas jazdy je prísne zakázané.

Spanielsko-02-Costa-de-la-Luz-Autobusom-az-na-plaz.jpg

Obmedzenie rýchlosti

  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť na ceste pre motorové vozidlá je 100 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť na diaľnici je 120 km/h.

Taxi

Taxíky sú v Andalúzii v prevádzke 24 hodín denne. Autá taxislužby majú svoje stanovištia, ale taxi vám môže na požiadanie zavolať aj hotelová recepcia. Ak chcete taxík zastaviť priamo na ulici, môžete, ak má rozsvietené zelené svetlo („libre“ – voľný). Tarify sa líšia, vyššie sú vždy vo večerných hodinách a počas sviatkov.

Autobusy

V Andalúzii existuje rozsiahla sieť autobusových liniek, ktorá spája letovisko Costa de la Luz s väčšími mestami. Informácie o cestovných poriadkoch získate na recepcii vášho hotela.

Prenájom automobilov

Aj na Costa de la Luz nájdete požičovne áut. Ponuku partnerskej požičovne áut CK FISCHER dostanete od svojho sprievodcu.

Ak si budete chcieť prenajať vozidlo v inej požičovni áut, vždy si starostlivo preštudujte obsah zmluvy, ktorú podpisujete, informujte sa o rozsahu poistenia a presvedčte sa o stave vozidla. Za prípadné problémy nenesie CK FISCHER žiadnu zodpovednosť.

V požičanom aute jazdite opatrne

Ak si požičiate auto, oboznámte sa dopredu s dopravnými predpismi. Pokuty za prípadné priestupky bývajú v zahraničí veľmi vysoké. U zahraničných návštevníkov sa vyžaduje zaplatenie pokuty priamo na mieste, inak hrozí zabavenie vozidla!

Ak si požičiate moped alebo motorku, musíte mať počas jazdy na hlave prilbu a musíte byť starší ako 18 rokov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám