×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aká zábava a aktivity na vás čakajú na Costa de la Luz?

Costa de la Luz má svojim návštevníkom čo ponúknuť: od krásnej prírody cez chutné jedlo a plné obchody až po celý rad športovísk a zábavy. Pozrite sa na výber toho najzaujímavejšieho, čo na samotnom juhu Španielska môžete prežiť.

Športu a pohybu si na Costa de la Luz užijete do sýtosti

Windsurfing

Spanielsko-02-Costa-de-la-Luz-Golf-patri-k-najoblubenejsim-aktivitam-na-Costa-de-la-Luz.jpg

Windsurfing je na Costa de la Luz veľmi obľúbeným športom vďaka priaznivým poveternostným podmienkam. Vo väčšine stredísk si môžete prenajať inštruktora a požičať si vybavenie.

Člny

Väčšina turistických pláží má k dispozícii na prenájom najrôznejšie člny. Veľmi obľúbené sú ľahké katamarany alebo plachetnice.

Golf

Andalúzia je preslávená golfom. Ihriská pre tento stále obľúbenejší šport sú na majstrovskej úrovni. Vzhľadom na klímu sú tu na golf tie najlepšie podmienky.

Tenis

Ďalším obľúbeným športom v Španielsku je tenis. Veľa hotelov, apartmánov a vilových komplexov má vlastné tenisové kurty a často i profesionálneho inštruktora.

Jazda na koni

Aktivita, ktorá sa teší stále väčšej obľube. V Andalúzii nájdete mnoho stajní a jazdiarní.

Nákupy, nakupovanie a míňanie

Suveníry

Spanielsko-02-Costa-de-la-Luz-Wellness-a-relaxaciu-si-na-Costa-de-la-Sol-uzijete-do sytosti.jpg

V celej Andalúzii, aj na pobreží Costa de la Luz, zakúpite veľa ručne vyrábaných suvenírov. Obľúbené sú výrobky z keramiky, kovaného železa, dreva, prútia, ale i kožený tovar, sklo a doplnky.

Keramika

Tunajšia keramika obľúbená vďaka hravým vzorom, rastlinným motívom a výrazným farbám. Obec Aracena je centrom výroby miestnej keramiky. Nájdete tu dlaždice, kvetináče, džbány, taniere či misky.

Krajky

Po celom pobreží, napríklad v El Berrocal, uvidíte pestré krajky a obrusy, ktorá sa vyrábajú ručne už od dôb arabskej nadvlády.

Azulejos

Ako suvenír si môžete zakúpiť dlaždice inšpirované maurskými motívmi.

Olivový olej

Španielsko je preslávené kvalitným olivovým olejom. Najkvalitnejší je extra virgin, najlepšie s etiketou denominación de origen.

Nakupovanie v obchodoch

V oblasti Costa de la Luz nájdete malé rodinné obchodíky i moderné obchodné centrá s tovarom andalúzskym a medzinárodných značiek. Otváracie hodiny obchodov počas pracovných dní sú od 09:00 do 14:00 a od 17:00 do 20:00 hod., v sobotu od 09:00 do 14:00 hod. Veľké supermarkety mávajú otvorené počas pracovných dní a v sobotu od 10:00 do 22:00 hod. bez obednej prestávky.

Nakupovanie na trhoch

Trhy sú neoddeliteľnou súčasťou španielskeho života. Nájdete ich v podstate v každom meste i dedine. Nakupovanie na trhoch je skutočným zážitkom. Vybrať si môžete z nesmierneho množstva farieb a vôní, či už ide o ovocie, zeleninu, korenie, suveníry, oblečenie alebo starožitnosti. V letných mesiacoch sa v niektorých turistických centrách usporadúvajú menšie trhy, kde je možné zakúpiť najrôznejšie oblečenie a suveníry.

Trhy sa konajú v popoludňajších a večerných hodinách v týchto mestách: El Portil (streda), Isla Cristina (nedeľa), Islantila (sobota), Punta Umbria (pondelok).

Zábava a nočný život

Nočný život sa na Costa de la Luz, rovnako ako v celom Španielsku preťahuje až do neskorých nočných hodín. Španieli radi chodia večer do barov so živou hudbou, na diskotéky alebo do nočných klubov. Veľké množstvo zábavných klubov a diskoték sa nachádza v turistických centrách. v ktorých nájdete aj kaviarne, cukrárne, reštaurácie a herne.

Kedy sa v Španielsku slávia štátne a cirkevné sviatky? Pozrite sa na stručný prehľad.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám