×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Sprievodca aktívnou dovolenkou v Costa Cálide

Pobrežie Costa Cálidy nahráva všetkým milovníkom aktívne prežitej dovolenky. Nájdu tu celý rad príležitostí na prevádzkovanie rôznych športov, na výlety do prírody i na poznávaniehistorických pamiatok. Okrem krásnej prírody však táto oblasť ukrýva i nespočetné možnosti nakupovania, večernej zábavy a zoznamovania sa s lokálnou kultúrou.

Športovanie

Vodné športy

K najpopulárnejším vodným športom v Costa Cálide patrí hlavne surfovanie, šnorchlovanie a potápanie. Milovníci výprav za tajomstvami podmorského dna budú nadšení pri prístave Cabo de Palos, kde sa nachádza rezervácia Reserva Marina de Cabo de Palos – Islas Hormigas.

Extrémne športy

Costa Cálida je ako stvorená pre množstvo adrenalínových športov. Vyberte si, záleží iba na vás, či uprednostníte v tomto smere more či pevnú zem.

Golf

Costa Cálida ponúka tiež niekoľko veľmi kvalitných golfových ihrísk, na ktorých sa hrajú významné medzinárodné turnaje. Medzi Cartagenou a Cabo de Palos to je La Manga Club, blízko Torre-Pacheco bol vybudovaný Mar Menor Golf Resort a napríklad pri Orihuela Costa nájdete Real Club de Golf Campoamor.

Zábavné parky

Torrevieja sa nachádza vodný svet Aquopolis. Hlavným centrom zábavných parkov pre celú rodinu je však mesto Benidorm, nachádzajúce sa zhruba 100 kilometrov severne od Torrevieja. Na pomerne malej ploche nájdete zoopark Mundomar s vystúpením delfínov, najväčší španielsky vodný park Aqualandia, zoologickú záhradu Terra Natura i obrovský lunapark Terra Mitica.

Spanielsko-13-Costa-Calida-Zabavne-moznosti-su-na-Costa-Calide-skutocne-siroke.jpg

Nákupy a iné míňanie

Nakupovanie v obchodoch

Všetky letoviská Costy Cálidy sú kvalitne vybavené obchodmi a nákupnými strediskami. Nechýbajú lekárne, trafiky ani ďalšie služby. K najväčším obchodným galériám patrí Centro Comercial Espacio Mediterráneo pri križovaní diaľnic blízko Cartageny a obrovská Zenia Boulevard južne od Torrevieja.

Nakupovanie na trhoch

Najlepšie nákupy si užijete na tunajších trhoch. Okrem čerstvých potravín (pečivo, údeniny, ryby a plody mora), ovocia a zeleniny tu objavíte veľa lákavých suvenírov. Môžu to byť napríklad starožitnosti, oblečenie, remeselnícke výrobky, prútie, figúrky, vyšívané šály a šatky, keramika, sklo a iné umelecké predmety.

Nočný život

V priebehu celej letnej sezóny (ale aj mimo nej) vás k zábave a povyrazeniu budú lákať desiatky barov, hostincov, klubov, diskoték a ďalších nočných podnikov. Najrušnejšie je samozrejme vo veľkých mestách (Murcie, Cartagena) a v hlavných rekreačných rezortoch (Águilas, Mazarrón, San Pedro del Pinatar, Torre de la Horadada, La Manga).
A pozrite sa, keď sa v Španielsku slávia štátne a cirkevné sviatky. To je potom skutočne veselo.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám