×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Geografické údaje o Andalúzii a Costa del Sol

Andalúzia je španielsky región väčší ako Česká republika rozprestierajúci sa na juhu Pyrenejského polostrova. Žije v ňom viac ako 8 miliónov obyvateľov a jeho metropolou je Sevilla.

Severné hranice má spoločné s ďalšími španielskymi regiónmi Extremadura a Kastília-La Mancha, východné s Murciou a západné s Portugalskom. Na juhu hraničí so Stredozemným morom a britským Gibraltárom, na juhozápadne ho obmýva Atlantický oceán.

Najvyšší vrch Pyrenejského polostrova je v Andalúzii

Andalúzia je krajina plná prírodných kontrastov Vo vnútrozemí vás uchváti prírodná scenéria so zelenými vrchmi a rozľahlými prírodnými rezerváciami. Vyniká hlavne najvyššie pohorie španielskej pevniny Sierra Nevada se zasneženými vrcholkami a 3 478 metrov vysokým Mulhacénom.

Spanielsko-01-Andaluzia-Cudzia-kvapka-v-andaluzskej-krajine-Vylet-na-Gibraltar-vsak-vrele-odporucame.jpg

Na severe sa nachádza pohorie Sierra Morena a na východe Sierra de Segura. Na juhu sa vypína Cordillera Penibética. Nížinaté oblasti sa nachádzajú prevažne okolo rieky Guadalquivir. Pre obyvateľov Andalúzie je veľmi dôležité náboženstvo (prevažne katolícke). Na pobreží stojí veľké množstvo kostolov, v ktorých sa v sobotu a v nedeľu konajú bohoslužby.

Andalúzska ekonomika

Andalúzia sa okrem cestovného ruchu zameriava hlavne na rastlinnú výrobu, konkrétne na pestovanie obilnín, olív a viniča hroznorodého. Najväčším prínosom je však pre Andalúziu pestovanie ovocia a zeleniny. Významná je aj produkcia bravčového a hovädzieho mäsa, hydiny a mlieka.

V priemysle sú najlepšie malé a stredné podniky, ktoré v ostatných rokoch vykazujú najvyšší nárast počtu pracovných miest. K dôležitým priemyselným odvetviam patrí automobilový, chemický, potravinársky a strojárenský priemysel.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám