×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španielsko
  2. Andalúzia - Costa del Sol
  3. Mista
  4. Nerja

Nerja

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Nerja
typ: Historické miesto

Náš názor

Odhaľte tajomstvo dejín v jaskyni Nerja

Jaskynný komplex Nerja pri mestečku rovnakého mena je považovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok z obdobia paleolitu na území Andalúzie . Uvidíte tu zvyšky malieb, nálezy zbraní, šperkov a kostí.

Jaskyňa Nerja sa ukrýva na dohľad stredomorského pobrežia pod svahmi pohoria Sierra de Almijara (vo vrchole Navachica dosahuje 1 831 metrov nadmorskej výšky). Vďaka diaľnici A7, prechádzajú tesne okolo vstupu do podzemného areálu, možno rýchlo dosiahnuť obľúbených letovísk v okolí ako Torrox , Almu~nécar či Motril. Do krajskej metropoly Málaga to je necelých 60 kilometrov.

Do jaskýň Nerja proti prúdu času

Cueva de Nerja, ako znie originálny, španielsky názov jaskyne, dosahuje dĺžku okolo 5 kilometrov a za vstup do nej je potrebné zaplatiť vstupné. Náhodne ju objavila pätica priateľov v roku 1959 a hneď v nasledujúcom roku sa otvorila turistom. Priestranstvo pred vchodom zahŕňa parkovisko a reštauráciu .

V mestečku Nerja si určite pozrite aj trojposchodový akvadukt z 19. storočia a tzv. Balkón Európy, útes s nádherným výhľadom na more. Nevynechajte ani prechádzku pôsobivým a rušným centrom mesta v okolí námestia Plaza de Espaňa.

  • Neváhajte teda a navštívte jaskyňu Nerja v Andalúzii .

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám