×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španielsko
  2. Andalúzia - Costa del Sol
  3. Mista
  4. Golf v Andalusii

Golf v Andalusii

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Golf v Andalusii
typ: Športovisko

Náš názor

Zahrajte si golf v Andalúzii

Máte radi golf a hľadáte oblasť ako stvorenú pre milovníkov tohto športu? V Andalúzii nájdete približne 85 golfových ihrísk na profesionálnej úrovni. Na svoje si však prídu aj tí menej skúsení.

Za začiatok španielskeho golfového boomu sa považuje chýrny Aloha Golf Club. Prírodné ihrisko s rozmanitou vegetáciou, umiestnené v centre španielskeho golfu Nueva Andalucia, bolo sprevádzkované roku 1975. Nenájdete na ňom dve rovnaké jamky.

Ďalšie golfové kluby v Andalúzii

Vyberáme viac ako tucet zaujímavých ihrísk, ktorá by vás mohla zaujať počas dovolenky na juhu Španielska.

Atalaya, Los Olivos a Rio Real

Atalaya Golf & Country Club - dve 18 jamkové ihriská, síce bez zvláštnych terénnych nerovností, zato s mnohými bunker, širokými fairwaye a náročnými greeny.

Club de Golf Cabopino - moderné, krásne a krátke ihrisko s úžasným výhľadom na more, výzva pre začínajúcich hráčov využívajúce všetky palice v bagu.

Club de Golf de Mijas Los Lagos - ihrisko navrhol Robert Trent Jones. Vyžaduje koncentráciu a presnosť hlavne kvôli prekážkam. Má široké fairwaye a len niekoľko stromov, zato rad bunkrov a 9 jazier.

Los Olivos - typické pre neho je množstvo olivovníkov a nižší počet vodných prekážok, greeny sú menšie, zvlnené a vyvýšené, fairwaye úzke a lemované stromami.

El Paraiso Golf Club - kamkoľvek sa na tomto ihrisku od Garyho Playera pozriete, vždy budete mať úžasný výhľad na Stredozemné more či na hory okolo.

Estepona Golf Course - využíva prírodného terénu, pohorie Sierra Bermeja na pozadí a výhľadu na more skoro zo všetkých jamiek. Leží len míľu od Estepona a v roku 1989 ho navrhol José Luiz López.

Finca El Cortensin - s takmer 7 kilometrami patrí k najdlhším ihriskám, z hľadiska obtiažnosti sa radí k priemerným.

Golf Rio Real - rieka Rio Real, ktoré ihrisko vďačí za meno, ho krížia niekoľkokrát. Za jeho koncepciou stojí Javier Aranom. Verejnosti sa otvorilo v roku 1965 asi 3 kilohmetry od centra Marbelly .

Duquesa, Quinta a Lauro

La Cala Resort - jeden z najväčších a najexkluzívnejších golfových rezortov v južnej Európe, ponúka tri veľmi odlišná ihrisko.

La Duquesa Golf - zábavné ihrisko od Roberta Trenta Jonesa, kde si užijete hru aj prekrásny výhľad na hory a more. Z niektorých odpalísk môžete vidieť dokonca až na africký kontinent!

La Quinta - prináša nádherné výhľady na hory a pobrežia v okolí Marbelly. Skladá sa z troch kombinovateľných ihrísk, a hoci sa to možno nezdá, patrí k tým najnáročnejším.

Lauro Golf Club - parkovné ploché ihrisko poskytujúca nádherný výhľad cez zátoku a hory. Je technické, avšak nijako výnimočne ťažké.

Naranjos, Santa Clara a San Roque

Los Arqueros Golf & Country Club - jeho architekt Severiano Ballesteros o ňom hovorí, že si ho užije každý. Ihrisko v horách Sierra de Ronda je tvrdou skúškou pre priemerné hráčov a výzvou profíkom.

Los Naranjos - famózny ihrisko s širokými fairwaye, strategicky umiestnenými bunker aj vodnými prekážkami. Greeny sú veľké, zvlnené a veľmi rýchle.

Marbella Golf and Country Club - ihrisko od José Luiza Lópeza ležiace blízko Estepona bolo otvorené roku 1989. Využíva prírodného terénu, takmer zo všetkých jamiek uvidíte na more.

Santa Clara Golf Marbella - ihrisko z roku 2001 s novým konceptom dizajnu, veľkými odpalisku a greeny. Na troch jeho štvrtinách nie je rough a používa najnovšie typy tráv.

Santana Golf Course - široké, 18 jamkové ihrisko na 138 akroch malebnej lesostepi. Leží na mieste bývalej avokádové plantáže, ktorá poskytla prírodné riešenie mnohých problémov.

The San Roque Club - golfisti si tu vyberú medzi ihriskom "The New Course" od Perrhoy Dyema a náročným ihriskom s par 72 "The Old Course" od Davea Thomasa v lese z korkových dubov.

  • Neváhajte teda a zahrajte si golf v Andalúzii .

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám