×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava v Andalúzii - Costa del Sol

Spanielsko-01-Andaluzia-Lodna-preprava-samozrejme-hra-v-Andaluzii-dolezitu-ulohu.jpg

Významné medzinárodné letiská boli postavené v Seville (Aeropuerto de Sevilla či San Pablo) a v Málaze (Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol), ktoré je štvrté najvyťaženejšie v Španielsku.

Vlakom po Andalúzii

Významné turistické strediská Costa del Sol spája prímestský vlak renfe cercanías. Okrem noci jazdí približne každú polhodinu medzi Málagou a Fuengirolou a zastavuje aj v Torremolinos a Benalmádene. Cestovný lístok sa platí v automate pri vstupe na stanicu. Spiatočný lístok je lacnejší, deti do 6 rokov cestujú zadarmo.

Dopravné predpisy

Ak si požičiate auto, oboznámte sa dopredu s dopravnými predpismi. Pokuty za prípadné priestupky bývajú v zahraničí veľmi vysoké.

Je dôležité nezabudnúť sa pripútať a myslieť na to, že deti do 14 rokov môžu sedieť iba na zadných sedadlách. Telefonovanie počas jazdy je prísne zakázané.

V Andalúzii sa nachádza veľa čerpacích staníc. Väčšina diaľnic v Andalúzii je spoplatnená. Obmedzenie rýchlosti:

  • najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h
  • najvyššia povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h
  • najvyššia povolená rýchlosť na ceste pre motorové vozidlá je 100 km/h
  • najvyššia povolená rýchlosť na diaľnici je 120 km/h

Taxi

Taxíky sú v Andalúzii v prevádzke 24 hodín denne. Autá taxislužby majú svoje stanovištia, ale taxi vám môže na požiadanie zavolať aj hotelová recepcia. Ak chcete taxík zastaviť priamo na ulici, môžete, ak má rozsvietené zelené svetlo („libre“ – voľný).

Prenájom automobilov

V Andalúzii máte možnosť prenajať si automobil. Ponuku partnerskej požičovne áut CK FISCHER dostanete od svojho sprievodcu.

Ak si budete chcieť prenajať vozidlo v inej požičovni áut, vždy sa dôkladne oboznámte so zmluvnými podmienkami. Za prípadné problémy nenesie CK FISCHER žiadnu zodpovednosť.

Doprava autobusmi

V Andalúzii existuje rozsiahla sieť autobusových liniek, ktorá spájajú pobrežné letoviská s väčšími mestami. Cestovné lístky sa kupujú priamou vodiča pri nastupovaní do autobusu.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám