Čarokrásne pláže v Almeríi

Almería ponúka na viac ako 200 kilometroch pobrežia to najlepšie zo svojich pláží, zátok a romantických zákutí. Západná oblasť nazývaná Poniente sa vyznačuje veľkými, tmavými piesočnatými plážami. Vďaka podnebiu a poryvom vetra sa z nej stal raj športovcov, hlavne surferov, nadšencov windsurfingu a kitingu.

Na plážach okolo hlavného mesta Almería nájdete najviac kontrastov na tomto kuse stredomorského pobrežia: od nedotknutých kútov prírodného parku Cabo de Gata až po pláže Playa del Toyo. Medzi metropolou a mestom Níjar nájdete zlaté pláže so širokou škálou služieb. Oblasť miest Cabo de Gata a Níjar disponuje nedotknutými plážami, divokými útesmi i mestskými plážami.

Morské brehy pre deti i nudistov

Pobrežná oblasť Levante sa rozprestiera od parku Cabo de Gata po provinciu Murcia. Zásluhou divokej prírody tu prevažujú zátoky a nedotknuté pláže s bohatou vegetáciou. Nielen preto sú niektoré z nich veľmi obľúbené medzi nudistami.

V blízkosti San José si užijete pokojné zátoky s obtiažnym prístupom do vody ako Cala Raja, Cala Crescent, Cala Prince alebo Cala Chica. Na druhú stranu sa San José pýši známymi plážami, ktoré boli využívané i pre filmové účely, napríklad na Playa de Monsul sa točil Indiana Jones. Jednu z posledných pevností hippies predstavuje Cala San Pedro.

Spanielsko-12-Almeria-Nadherne-plaze-v-Andaluzii.jpg

Najlepšie pláže Almeríe

Cuevas del Almanzora

Pláž s čiernym pieskom pri malej zátoke, ktorá tvarom pripomína mušľu. More je tu priezračné a na horizonte uvidíte útesy.

Castillo de Macenas – Mojácar

Viac ako kilometer dlhá piesočnatá pláž so širokou škálou športového vyžitia s dominantou v podobe strážnej veže z 18. storočia. K pláži vedie chodníček od hotela Indalo. Ďalšie panenské pláže Perulico, Cala de Bordenares, Cala de Sombrerico a Cala de la Granatilla nájdete pri malej cestičke smerom ku Carboneras.

Playa de los Genoveses

Jedna z najmalebnejších pláží prírodného parku Cabo de Gata, rozložená medzi malými rybárskymi vieskami.