Doprava v Almeríi

Taxíkom kamkoľvek, ale draho

Pre cesty v rámci turistických stredísk, medzi nimi či na letisko môžete využiť taxíky, ktoré nájdete na každom kroku alebo si ich môžete telefonicky objednať. Tarify sa líšia, vyššie sú vždy vo večerných hodinách a počas sviatkov.

Autobusom do veľkých miest

V tejto časti Španielska existuje rozsiahla sieť autobusových liniek, zabezpečujúcich dopravu do hlavného mesta Almería a stredísk Roquetas, Toyo, Mojácar a Vera.

Spanielsko-12-Almeria-Koraby-ako-z-ery-Kristofa-Kolumbusa-su-dnes-uz-len-turistickou-atrakciou.jpg

Prenajatým autom sa dostanete všade

Osobný automobil si môžete prenajať v kanceláriách s označením RENT A CAR. Ceny sú rozdielne, vždy súvisia s kvalitou auta a servisom, ktorý vám jednotlivé požičovne ponúkajú. Odporúčame poradiť sa o prenájme so sprievodcom, ktorý vám odporučí spoľahlivé požičovne áut a zabezpečí rezerváciu vozidla podľa vášho výberu. Vždy si starostlivo preštudujte obsah zmluvy, ktorú podpisujete, informujte sa o rozsahu poistenia a presvedčte sa o stave vozidla. 

Dopravné predpisy v skratke

Vo všeobecnosti je najvyššia povolená rýchlosť na španielskych cestách 120 kilometrov za hodinu, ale niekde sa môže líšiť. Preto pozorne sledujte dopravné značenie. Vodič automobilu musí mať viac ako 21 rokov, musí byť pripútaný, pri kontrole musí predložiť platný vodičský preukaz a mať pri sebe doklad o poistení vozidla. Na ceste sa môže pohybovať iba v reflexnej veste, telefonovať iba v režime handsfree a smie mať maximálne 0,25 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Ak si požičiate moped alebo motorku, musíte mať na hlave prilbu a musíte byť starší ako 18 rokov.