×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zopár praktických informácií z Algarve

Algarve-Uzite-si-krasu-Algarve-bez-zbytocnych-starosti.jpgOboznámte sa s k praktickými informáciami pre váš pobyt v Algarve. Nečaká vás nič prevratne nové, napriek tomu sa vyplatí, aby ste boli na to najdôležitejšie pripravení.

Elektrický prúd

V elektrickej sieti Portugalska prúdi obvyklé napätie s hodnotou 220 Voltov. Čo sa týka zásuviek, nemajte starosti, sú kontinentálneho typu.

Pitná voda

Počas dovolenky v Algarve budete mať k dispozícii kvalitnú pitnú vodu. Ak sa i tak obávate problémov s trávením kvôli jej odlišnému zloženiu, je možné v obchodoch kúpiť balenú vodu.

Bezpečnosť a kriminalita

Bezpečnostná situácia a kriminalita je v oblasti Algarve porovnateľná s ostatnými európskymi letoviskami. Dbajte ale na zvýšenú opatrnosť vo väčších mestách, turistických centrách a oblastiach, kde sa vyskytuje väčšie množstvo ľudí. Na týchto miestach môže dochádzať k drobným krádežiam. Rovnako tak je vhodné nenechávať cennosti, osobné veci a doklady v autách. Pri pobyte v Algarve odporúčame:

  • mať batožinu a príručnú batožinu vždy pri sebe a na očiach,
  • zbytočne neukazovať cenné predmety na verejnosti a radšej vôbec nenosiť drahé šperky,
  • nikdy nenechávať otvorený automobil a už vôbec nie s vecami voľne položenými na sedadlách,
  • doklady a vyššiu hotovosť nenosiť pri sebe, ale využiť hotelový trezor,
  • urobiť si fotokópie dokladov, dôležité kontakty mať pre prípad straty napísané i mimo mobilného telefónu.

Opaľovanie

Slnko v Algarve vás privíta veľmi ostrým žiarením, preto je rozumné po celý čas dovolenky používať ochranné krémy s faktorom 20 a vyšším. Pokrývka hlavy je samozrejme nevyhnutná. Počas obedných hodín by ste sa mali úplne vyvarovať pobytu na priamom slnku. Pite dostatočné množstvo nealkoholických nápojov, najmä čistej vody, predídete tak dehydratácii organizmu a bolestiam hlavy.

Jazyk

V Algarve, rovnako ako v celom Portugalsku, sa hovorí po portugalsky. Pozrite sa na najpoužívanejšie slovíčka a frázy do nášho portugalsko-českého slovníčka. V hlavných turistických rezortoch sa dohovoríte i anglicky.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám