×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Dopravná situácia v Algarve bez komplikácií

Algarve-Most-v-Lisabonu-je-symbolem-portugalske-dopravni-site.jpgChcete lepšie spoznať región Algarve? Potom určite využijete naše informácie ohľadom lokálnej dopravy.

Autobusom pozdĺž Atlantiku

Na pobreží funguje v Algarve pomerne hustá sieť verejnej autobusovej dopravy. Cestovné nie je drahé a autobusmi sa dopravíte do všetkých najdôležitejších miest na pobreží. Vo všedné dni počas dňa jazdia linky často a pravidelne, večer ale veľmi obmedzene. Ani cez víkend nepočítajte, že stačí na zastávke pár minút počkať.

Najdôležitejšie mesta, odkiaľ vyráža väčšina spojov, sú Albufeira, Faro, Lagos a Portimao. Na prvýkrát vám môže pripadať miestny systém pomerne chaotický, na zastávkach totiž žiadne informácie spravidla nenájdete. Vždy sa ale nájde niekto z miestnych, kto vám ochotne poradia.

Taxíkom algarvskými mestami

Vozy taxislužby v Algarve majú čiernu, zelenú alebo béžovú farbu a vždy bývajú označené nápisom taxi. Vodič vozidla musí mať vo vnútri vozidla uvedenú sadzbu, je ale treba počítať s tým, že v noci od 22 do 6 hodín si vodiči účtujú prirážku 20 percent. Príplatok sa počíta tiež za prepravu objemnejších batožín.

S autopožičovňami opatrne

Po celom pobreží funguje rad spoločností, ktoré požičiavajú automobily alebo motocykle. Odporúčame, aby sa dôkladne oboznámili so zmluvnými podmienkami, predovšetkým čo sa týka poistenia vozidla. Pokiaľ chcete mať absolútnu istotu, od koho si vozidlo požičiavate, obráťte sa na delegáta. Zabezpečia pre vás spoľahlivý automobil aj všetky formality ohľadom odovzdania.

Dopravné predpisy

V Portugalskusú platné pravidlá cestnej premávky ako v celej Európskej únii a dodržiava sa bežnej medzinárodnej značenie. Bezpečnostné pásy sú samozrejme povinné a v krvi vám pri cestnej kontrole môžu namerať najviac pol promile alkoholu. Maximálna povolená rýchlosť v dedine je 50 kilometrov za hodinu, mimo obce 90 km / h a na diaľniciach 120 km / h.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám