×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Arabské emiráty
  2. Arabské emiráty
  3. Mista
  4. Hatta

Hatta

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Hatta
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Hatta je malá oáza, ktorá jednou nohou stojí už v budúcnosti, druhou je pevne spätá so svojou tradičnou históriou. Hatta sa nachádza na významnom prechode pohoria Hajar a predtým bola dôležitou trasou do Ománu. Ešte v 70. rokoch 20. storočí vyrážali obyvatelia Hatta v sedlách tiav na obtiažnu päťdňový cestu do Dubaja.

Krása tunajšej krajiny je pôsobivá. Hatta leží uprostred hôr vo výške takmer 1 000 m nm a slúži ako základňa pre offroadovej výlety a pešie túry po tunajších horách, ktorých ráz určujú koryta vyschnutých riek aj zelené oázy.

Najväčší pozoruhodností je Hatta Heritage Village. Jedná sa o etnografov pomôckou dedine, ktorá vypovedá o kultúre a tradíciách Hatta. K tejto dedine patrí pevnosť Hatta - najstaršie v emiráte Dubaj. Pochádza z konca 19. storočia a slúžila ako k bývaniu, tak k obrane mesta. Pevnosť je postavená z horských kameňov, ako malta a omietka poslúžila hlina. Na severnej strane pevnosti stojí mešita Juma, ktorá pochádza z roku 1780. Nenechajte si ujsť nádrže a vodopády nachádzajúce sa 17 km od Hatta vo vádí Qahfi.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám