×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava v Mexiku

Autom Mexické mesto

Ak chcete spoznať aj odľahlejšie miesta Mexika, je cestovanie autom vhodný spôsob. V krajine sa jazdí vpravo a značenie vzdialenosti je v kilometroch. Za jazdy je nutné používať bezpečnostné pásy. Maximálna povolená rýchlosť v obciach je 40 km/h, mimo obce 70 km/h a na diaľniciach 110 km/h. Stav niektorých vozoviek je zlý, preto buďte pripravení na najrôznejšie výmole a nerovnosti. Pokiaľ si budete chcieť prenajať auto, musí vám byť najmenej 21 rokov a požičovne vyžadujú platbu kartou.

Autobusom

Cestovanie po Mexiku autobusom je jednoznačne najlacnejším a zároveň pohodlným spôsobom. Diaľkové autobusy sú komfortné a bezpečné. Pri výbere autobusov jednoznačne platí úmera, čím drahší, tým luxusnejší. Medzi menšími mestečkami jazdia autobusy druhej triedy. V krajine si konkuruje viacero autobusových spoločností, preto sa oplatí porovnávať ceny.

Vlakom

Cestovať vlakom po Mexiku si môžu dovoliť len odvážnejšie povahy. Jedná sa síce o lacnejší spôsob dopravy ako je autobus, turistom sa však príliš neodporúča. Niečo iné sú špeciálne turistické linky Copper Canyon a Tequila Express, ktoré sú prispôsobené komfortu cestujúcich. Jediný vlak prvej triedy jazdí na trati Chihuahua - Al Pacifico a ten navyše prechádza jednou z najkrajších krajín na svete.


Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám