×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mexiko - Praktické informácie

Elektrický prúd Mexické pobřeží

Celé Mexiko má elektrické napätie 110 V a zásuvky sú prispôsobené pre zástrčky s plochými konektormi.

Voda

V Mexiku sa kohútiková voda neodporúča na pitie ani na varenie. Spoľahnite sa radšej na vodu balenú, ktorú zoženiete v každom obchode.

Opaľovanie

Ako vo všetkých destináciách zaliatych horúcim slnkom, aj v Mexiku je nevyhnutné myslieť na ochranu kože. Kúpte si krémy s vysokými ochrannými faktormi, pokrývku hlavy a vždy pri sebe majte aj dostatok vody. V prípade pobytu na slnku pite aj tri litre tekutín denne.

Dámy by mali mať na pamäti, že opaľovanie bez akejkoľvek časti plaviek je zakázané. Mexičania sú katolíci a nahota sa tu netoleruje.

Kriminalita

Bezpečnostná situácia v krajine nie je príliš stabilná. Najväčší počet trestných činov sa sústreďuje do veľkých miest ako je Mexico City, Ciudad Juarez a Tijuana. Odporúčame nechávať si cennosti a väčší obnos peňazí v hotelových trezoroch. Na uliciach sa môžu pohybovať vreckári, preto je dobré strážiť si svoje osobné veci. V noci sa radšej nevydávajte sami do ulíc, ani na vychádzky autom.

Na druhú stranu štát Quintana Roo, kde sa nachádza Mayská riviéra, a štát Yucatán patria medzi najbezpečnejšie miesta v Mexiku. Pokiaľ ide o hotelové rezorty, sú všetky bezpečnostne stážené.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám