×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Poloha a zemepis Malty

Najmenší štát Európskej únie, ktorý je svojou rozlohou 316 kilometrov štvorcových menší ako Praha, sa nachádza v Stredozemnom mori 93 kilometrov južne od Sicílie. Maltské súostrovie tvorí celkom 6 ostrovov, z ktorých sú obývané iba Malta a Gozo. Na ostrovčeku Comino žijú len 4 obyvatelia.

Hoci povrch ostrova je z väčšej časti skalnatý, nenájdete tu žiadne hory. Najvyšším bodom je Ta' Dmerjek s výškou iba 253 metrov. Gozo má prevažne poľnohospodársky ráz daný väčšou zásobou pramenitej vody, úrodnejšou pôdou a menšou hustotou zaľudnenia.

Demografia a ekonomika Malty

Malta má okolo 400 000 obyvateľov, z ktorých asi 97% tvoria rodení Malťania. Vo zvyšných 3% sú zastúpení predovšetkým Briti. Zhruba 98% maltského obyvateľstva sú katolíci, čomu zodpovedá neuveriteľný počet kostolov. Najväčším mestom je Birkirkara a hustota zaľudnenia Malty je najvyššia v Európe.

Malta-Pohled-na-maltske-hlavni-mesto-Valletta.jpg

Z dôvodu nedostatku spodných vôd nie je na Malte takmer žiadna poľnohospodárska výroba a väčšina potravín sa sem musí dovážať. Hlavným príjmom ostrovnej ekonomiky je, samozrejme, cestovný ruch. Ročne navštívi Maltu viac ako milión turistov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám