×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Malta - Praktické informácie

Viete, akým jazykom sa hovorí na Malte? Či potrebujete adaptér do elektrickej zásuvky? Aká je kvalita tamojšej pitnej vody? Čo robiť v prípade krádeže? Ak nie, nasledujúce riadky s niekoľkými praktickými radami sú určené práve pre vás.

Elektrický prúd

V maltskej elektrickej sieti je Napätie s hodnotou 240 V, zásuvky sú britského typu. V prípade, že bude potrebovať pre svoje elektrické spotrebiče adaptér, možno ho bežne zakúpiť na recepcii hotela alebo v obchodoch.

Voda

Voda z vodovodnej siete je nezávadná, ale napriek tomu vám odporúčame piť vodu balenú, ktorú bežne zakúpite v miestnych obchodoch. Na Malte je relatívny nedostatok vody, podľa údajov OSN je dokonca na vodu najchudobnejšie na svete. Preto vás prosíme, aby ste vodou šetrili.

Bezpečnosť a kriminalita

Malta je veľmi bezpečnou destináciou, avšak okradnutí môžete byť všade. Zvlášť v turistických oblastiach sa nikdy nedá vylúčiť výskyt zlodejov. Dbajte preto na zvýšenú opatrnosť na rušných miestach a všetky svoje cennosti, cestovný pas i väčší obnos peňazí bezpečne uložte v hotelovom trezore. Trezory sú väčšinou súčasťou vybavenia izby alebo ich nájdete na hotelovej recepcii. Určite nie je rozumné brať si so sebou cenné predmety na pláž alebo ich nechávať na sedadle automobilu.

Čo robiť v prípade problémov na Malte

Pri strate alebo krádeži bez váhania kontaktujte hotelovú recepciu alebo zástupcu cestovnej kancelárie, ktorí vám poradia, kam sa obrátiť. Pamätajte si, že peniaze a cennosti nie sú poistené, a preto je nutné dbať na zvýšenú opatrnosti.l


 
Ak zistíte, že bolo vaše batožinu v priebehu prepravy poškodený alebo jeho obsah nie je v poriadku, je nutné čo najskôr kontaktovať leteckú spoločnosť a škodu nahlásiť. Inak s najväčšou pravdepodobnosťou prídete o možnosť získať náhradu škody.

Opaľovanie

Počasie na Malte je skutočne horúce a slniečko tu ľudovo povedané "pečie". Svoju pokožku starostlivo chráňte nielen, keď je citlivá a v prvých dňoch pobytu. Používajte opaľovací krém, slnečné okuliare, pokrývku hlavy a počas poludňajších hodín sa radšej priamemu slnečnému žiaru úplne vyhnite.
 
Opaľovanie žien bez horného dielu plaviek je na Malte zakázané. Výnimku tvorí niekoľko pláží využívaných nudistami.

Jazyk

Úradným jazykom je maltčina a z historických dôvodov i angličtina. Vzhľadom na blízkosť Talianska a jeho kultúrnemu vplyvu na Maltu sa väčšina obyvateľov dohovorí aj po taliansky.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám