×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity na Malte

Športy a ďalšie aktivity

Malta-Maltezsti-rytiri-nesmi-na-Malte-chybet.jpg

Príjemná maltská klíma poskytuje ideálne podmienky pre športovanie. Mnohé hotely ponúkajú svojim hosťom kurty na tenis a squash, fitness centrá či sauny. Samozrejmosťou sú bazény a nájsť možno aj školy potápania.

Marsa Sport Club

Len pár kilometrov od hlavného mesta sa nachádza najväčšie športové centrum na území Malty. Nájdete tu golfové ihrisko s 18 jamkami, minigolf, 18 tenisových kurtov, 5 kurtov na squash, kriket a plavecký bazén.

Jazda na koni

Medzi obyvateľmi sú veľmi populárne konské dostihy, ktoré sa konajú od októbra do júna takmer každú nedeľu. Na dedinách sa nachádzajú jazdiarne, ktoré ponúkajú turistom príjemné jazdenie na koňoch.

Streľba na hlinené holuby

Medzi miestnymi je veľmi populárnym športom strieľanie na hlinené holuby. Tento šport si, samozrejme, môžete vyskúšať aj vy.

Maratón

Na Malte sa behajú počas roka dva maratónske behy – Malta Marathon a Malta Amateur.

Jachting

Malta je skvelou destináciou aj pre jachting. V júni sa tu dokonca jazdí prestížny závod Comino regata.

Potápanie a šnorchlovanie

Okolie Malty, a predovšetkým susedného ostrova Gozo, ponúka ideálne podmienky pre potápanie: teplú čistú vodu, jaskyne, útesy a vojnové vraky. O nič neprídu ani priaznivci šnorchlovania. Skoro pri každej skale či zátoke nájdete nejaké zaujímavé  miesta. Najatraktívnejšou lokalitou pre šnorchlovanie je ostrov Comino.

Nakupovanie a míňanie v maltských obchodoch

Počas svojho pobytu narazíte na nespočetné množstvo suvenírov, ktoré vám budú vždy pripomínať čas strávený na Malte. Môže ísť o farebné sadrové odliatky typických rybárskych člnov s očami na prove zvanej „luzzu", o kovový model žltého maltského autobusu alebo o paličkované čipky zo susedného ostrova Gozo.

Suveníry z Malty

Naozaj originálnym a typickým suvenírom z Malty je mosadzné klopadlo na dvere alebo maltézsky kríž s ôsmimi hrotmi zo striebra či zlata. Obľúbené sú aj maltské potraviny ako miestny med, nakladané kapary alebo vynikajúce víno.

Nakupovanie v obchodoch

Na celom ostrove je rad obchodov so širokým výberom tovaru. Obchody známych módnych značiek sú najmä vo Vallette a Slieme. V Slieme sa nachádza najväčšie nákupné centrum ostrova The Point.

Obchody sú spravidla otvorené od pondelka do soboty od 9.00 do 13.00 hod. a od 16.00 do 19.00 hod. V turistických oblastiach bývajú obchody otvorené nepretržite až do neskorého večera, ale takmer všetky majú zatvorené v nedeľu a počas štátnych sviatkov.

Nakupovanie na tržniciach

Najznámejší trh na Malte nájdete každý deň na nábreží rybárskej dedinky Marsaxlokk (výslovnosť „marsašlok"). Ďaleko zaujímavejší je však nedeľný rybí trh, ktorý je preslávený po celej Malte. Začína skoro ráno, dopoludnia je preč najlepší tovar a na poludní zmiznú aj stánky.

Každé dopoludnie sa koná tiež trh v hlavnom meste Vallette, jeho vyvrcholením je nedeľný veľký trh, kde možno okrem oblečenia, suvenírov a zeleniny nakúpiť aj starožitnosti.

Zábava a nočný život na Malte

Najrušnejšie je na Malte počas sezóny, ale aj mimo nej môžete zavítať do mnohých barov, nočných podnikov, klubov a výborných reštaurácií. Veľmi populárne sú vinárne ponúkajúce miestnu produkciu kvalitných vín. Najčulejší nočný život s veľkým množstvom diskoték a nočných klubov nájdete vo štvrti Paceville v St. Julian's. Na ostrove sa každoročne usporadúva veľa hudobných festivalov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám