×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Fauna a flóra Malajzie

Malajzii takmer zo 70 percent pokrýva tropická džungľa, formujúce tunajšie faunu a flóru do neskutočné pestrosti s nepreberným množstvom rastlinných i živočíšnych druhov.

V dažďových pralesoch rastú orchidey, mäsožravé kvety, kríky a paprade, celá rada exotického korenia a darí sa tu aj čaji. Unikátnym miestnym endemitom je gigantická rastlina raflésie s takmer metrovými kvetmi.

Do prírody ako do veľkého safari

Podľa odhadov obýva územia Malajzie až 20 percent svetových živočíšnych druhov vrátane 210 druhov cicavcov. Typickými zástupcami fauny sú veľké mačkovité šelmy ako leopardy a divoké mačky, naopak k tým najvzácnejším sa radí tigre, medveď pyskatý, sumaterští nosorožce či bornejský fúz ošípané.

V džungli je k videniu na 10 druhov opíc, prevažne Hulman, makakov, Gibbon, ale aj orangutanov, vyše 600 druhov vtáctva a 250 druhov plazov, ku ktorým patrí aj silne jedovatá kobra kráľovská či vodné zmija. To všetko dopĺňajú tisíce druhov rozličného hmyzu a pavúkov, zahŕňajúce nádherné motýle, obrie chrobáky, veľké sršne, divoké včely alebo všemožné typy mravcov a škorpiónov.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám